Air Bank: Klienti již mohou platit mobilem. Platby si nastaví přímo ve své aplikaci | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Air Bank: Klienti již mohou platit mobilem. Platby si nastaví přímo ve své aplikaci

Air Bank: Klienti již mohou platit mobilem. Platby si nastaví přímo ve své aplikaci
Air Bank
• 
ZDROJ: profimedia

Kamila Ondráčková

Pokud patříte mezi klienty Air Bank můžete nově platit přímo svým mobilním telefonem. Stačí vám k tomu aplikace My Air. Platby telefonem pak probíhají stejně jako v případě bezkontaktní karty.

Platit mobilem prostřednictvím aplikace My Air mohou všichni klienti Air Bank, kteří mají chytrý telefon se systémem Android a technologií NFC. Tu už má dnes většina nových telefonů. Aplikace My Air navíc sama pozná, jestli klient NFC ve svém telefonu má, a na novou možnost jej upozorní.

Samotné zapnutí nové funkce v mobilní aplikaci je snadné. Klient potvrdí, že chce platit telefonem a zadá svůj PIN pro potvrzování plateb (pokud jej ještě nemá, v tomto kroku si PIN nastaví). Když má klient ke svým běžným účtům více karet, vybere si, jakou kartu má telefon pro placení používat.

Air Bank kvůli novým službám upravuje obchodní podmínky

Při placení v obchodě klientovi ve většině případů stačí, aby rozsvítil svůj telefon a přiložil jej k platebnímu terminálu. Některé typy telefonů mohou vyžadovat i odemknutí úvodní obrazovky. Pokud klient platí nákup nad 500 korun, zadá navíc ještě PIN pro potvrzení platby. Oproti placení bezkontaktní kartou se v tomto případě PIN zadává přímo na displeji telefonu a poté klient telefon k terminálu přiloží ještě jednou, aby celou transakci dokončil.

Do budoucna by Air Bank chtěla umožnit mobilním telefonem právě i výběry z bankomatů. Celou síť bankomatů má totiž bezkontaktní, novou službu připravuje se společností MasterCard.

Air Bank vylepšila internetové bankovnictví

 

Autor: Kamila Ondráčková
 

Mzdová kalkulačka