Když mu bylo 12, nakoupil Bitcoin. Dnes je z Erika Finmana milionář | E15.cz

Když mu bylo 12, nakoupil Bitcoin. Dnes je z Erika Finmana milionář

ZDROJ: Shutterstock
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Je to příběh jako z pohádky. Když bylo Finmanovi pouhých 12 let, dostal od babičky 1 000 dolarů. Tehdy se s rodiči domluvil, že pokud z nich udělá milion dolarů, tak nebude muset na vysokou školu. A tak se Finman ještě jako dítě rozhodl investovat 1000 dolarů do Bitcoinu. V té době měla nejznámější, digitální měna hodnotu okolo 10 dolarů. Hlavním důvodem investice bylo mít více BTC než jeho bratr, který vlastnil pouze 40 bitcoinů.

Finman se poprvé s Bitcoinem seznámil, když ho jeho starší bratr vzal na demonstraci proti Wall Street a to v době probíhající, finanční krize. Když utíkali s bratrem před policisty, tak se potkali s mužem, který měl na triku znak Bitcoinu. Finman se ho tehdy ptal, co to je.

Odpověď se nesla v duchu hippie atmosféry a muž mu řekl, že se jedná o nástroj, který svrhne dnešní finanční systém.

Erik Finman si tak nakoupil 100 bitcoinů. V průběhu následujících let se ve škole potýkal s nepochopením ze strany jeho učitelů, kteří mu předpovídali budoucnost v McDonalds.

Místo školy se Finman věnoval učení o kryptoměnách a investování. To mu nakonec přineslo pohádkové bohatství.

Autor: expobank

Finmanovi se totiž povedlo ze 100 bitcoinů vytvořit přibližně 450 bitcoinů. Díky znalostem prostoru odhalil další dobrou investici, kterou bylo Ethereum. Po ukončení školní docházky šel Finman rovnou do Silicon Valley, kde momentálně pracuje na 2 startupech spojených s kryptoměnami.

Autor: expobank

Příběh Erika Finmana je kombinací štěstí a dobrých rozhodnutí. Jeho dnešní majetek se odhaduje na 4 miliony dolarů. Finman sám říká, že není génius, ale spíše dítě štěstěny.

Doby, kdy bylo možné pohádkově zbohatnout, jsou možná pryč, ale i v dnešní době bitcoin roste - konkrétně o 130 % za rok. Bitcoin se totiž stal z technologické hračky globálně uznávanou technologií a suverénním, finančním systémem.

Finman stále drží své bitcoiny. Hlavním důvodem je specifická vlastnost, která dělá z bitcoinu výjimečný druh majetku. Tou vlastností je absence korelace s ostatními trhy. Bitcoin a kryptoměny se řídí vlastními, globálními pravidly. A právě absence korelace vytváří hodnotu.

Pokud se totiž chce jednotlivec či instituce připravit na ekonomické výkyvy, tak je vhodné mít diverzifikované portfolio. A vzhledem k tomu, že se trh s bitcoiny nechová jako žádný jiný trh, se z bitcoinu podobně jako ze zlata stává stabilizační faktor pro finanční zabezpečení.

Svět decentralizovaných a nezávislých financí je za dveřmi. Bitcoin byl první vlaštovkou a další se postupně budou přidávat.

Prozatím ale bitcoin stále zůstává nejbezpečnější investicí ve světě kryptoměn a stabilizačním faktorem pro mnohá portfolia. Nákup bitcoinu dnes nabízí i ověřené instituce jako například Expobank. Na pár kliků ho koupíte přímo z internetového bankovnictví. Koupit bitcoin tak nikdy nebylo jednodušší.

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video