Bitcoin SV a další kryptoměny mohutně vzrostly | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Krypto-graf týdne: Závratné zisky oživují vzpomínky na jednu z největších bublin historie

Krypto-graf týdne: Závratné zisky oživují vzpomínky na jednu z největších bublin historie
Další týden, další bouřlivé dění na trhu kryptoměn.
• 
ZDROJ: profimedia/E15
Jan Vávra

Jan Vávra

Jak zhodnotit své peníze o sto procent za sedm dní? Stačilo před týdnem nakoupit klon bitcoinu s přídomkem SV nebo virtuální měnu Dash.

Celková hodnota trhu s vrituálními mincemi v končícím pracovním týdnu povyskočila o 30 miliard dolarů na zhruba 245 miliard dolarů.

Dechberoucí okamžité zhodnocení řady kryptoměn připomíná spekulativní mánii z roku 2017, kdy kurzy bitcoinu a spol. zaznamenaly rekordní hodnoty, tvrdí agentura Bloomberg. Při pohledu na vývoj cen kryptoaktiv se srovnání nabízí.

Bitcoin nejsou peníze. Jestli chcete znát jeho potenciál, připomeňte si začátky YouTube

Všech patnáct druhů nejrozšířenějších virtuálních mincí podražilo dvoucifernou hodnotou.

Mezi nimi vynikne Dash s týdenním ziskem 116 procent, EOS s třiceti procenty, Ethereum Classic (+ 86 procent), bitcoin cash s nárůstem o čtvrtinu a Bitcoin SV, další klon nejrozšířenější kryptoměny, který přidal 77 procent. Právě cenový vývoj posledně jmenovaného kryptoaktiva ovšem současně vzbuzuje i pochyby.

Vývoj ceny Bitcoin SV

Pozornosti by ale neměl uniknout ani dominantní bitcoin. Nejrozšířenější kryptoměna sice zvýšila svou hodnotu „jen“ o zhruba deset procent za týden, podle části analytiků je to nicméně právě její úspěšný start do roku 2020, který pomohl odstartovat explozivní zhodnocení alternativních kryptoaktiv.

Bitcoin podle Bloombergu zažívá svůj nejlepší vstup do nového roku za posledních osm let.

Bitcoin má za sebou historicky třetí půlení, spekulanti čekají na další explozivní růst ceny

„Roste-li bitcoin, naši klienti pak obvykle začínají nakupovat i jiné virtuální mince. Ty pak vzestup lídra trhu následují,“ vysvětluje Steve Ehrlich, šéf zprostředkovatele investic do kryptoaktiv Voyager Digital.

„Růst bitcoinu zřejmě podpořilo i uvedení na trh nových finančních derivátů navázaných na jeho cenu, ke kterému došlo tento týden. Většina lidí si myslí, že by nyní mohly kryptoměny nastoupit nový růstový cyklus. To by ale stvrdilo až proražení cenovky 9500 dolarů za minci,“ uzavírá Vijay Ayyar z kryptosměnárny Luno.

Podívejte se na historické srovnání známých cenových bublin:*

Bitcoin - bubliny
*Video vzniklo počátkem roku 2018
ANKETA: Bitcoin vstoupí do nové éry. Jak s cenou zahýbe půlení?
Kicom: Nepřicházejte o soukromí. Bitcoin lze používat anonymněji, než si řada držitelů myslí

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!