Babiš v Černobylu nebo ve Hře o trůny. Podívejte se na nejnovější díla internetových vtipálků | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Babiš v Černobylu nebo ve Hře o trůny. Podívejte se na nejnovější díla internetových vtipálků

mšt

Některá vyjádření premiéra Andreje Babiše z poslední doby už žijí vlastním životem. Terčem internetových vtipálků se stal například jeho výrok o tom, že lidé nechodí na Václavské náměstí protestovat, ale využívají hezkého počasí k návštěvám koncertů. Internet se baví i částí Babišova úterního projevu, kde řekl, že kostelecké párky obsahují devadesát procent masa.

Dění kolem premiéra se začalo opět hýbat minulý pátek, kdy do Česka dorazila auditní zpráva Evropské komise. Při úterní sněmovní debatě o zprávě Babiš uvedl, že pokládá návrh prověrky Evropské komise za útok na Česko a na české zájmy a za destabilizaci Česka. Mimo jiné pak ještě řekl, že měl “včera k večeři kostelecké párky. Měly 90 procent masa”. Kostelecké uzeniny patří do holdingu Agrofert, který premiér převedl do svěřenských fondů.

Zároveň s tím združení Milion chvilek pro demokracii už několikátý týden po sobě pořádá demonstrace proti ministryni spravedlnosti Marii Benešové a premiérovi Babišovi. Ten na otázku, co si o demonstracích myslí, serveru Novinky odpověděl, že bylo horko a lidé šli na Václavské náměstí na koncert. Za toto tvrzení se následně omluvil. 

Do Česka dorazil další audit k Babišovu střetu zájmů. Zpráva se týká i ministra Tomana

S předsedou spolku Milion chvilek Mikulášem Minářem, který Babiše vyzval k televiznímu duelu, se premiér nadále setkat odmítá. „S panem Minářem nemám o čem debatovat, pro něho je partner paní Benešová,“ řekl.

Na úterní demonstraci na Václavském náměstí žádali lidé demise premiéra Babiše i ministryně Benešové, nezávislosti justice a veřejnoprávních médií a vrácení dotací, které podle nich neoprávněně získal holding Agrofert dříve patřící Babišovi. 

Terčem vtipů se stal i Babišův výrok, že kostelecké párky obsahují 90 procent masa:

Podívejte se na vtipy do galerie:

Babiš: Je nepřijatelné, když lidé na náměstích řvou, že jsem lhář, podvodník a zloděj
Komentář Roberta Maleckého: Babiš, strach a dav
Švihadlo za dvacet tisíc. Do kolekcí luxusních značek se dostávají i bizarní kousky
Tak se jezdí po transsibiřské magistrále. Podívejte se, co lze zažít na nejdelší železnici světa
„Koupím si, co budu chtít.“ Uplynuly tři roky od průlomového interview s Babišem
Projekt obřího nosiče vesmírných raket Stratolaunch končí po jediném letu

Autor: mšt
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!