Babiš: Je nepřijatelné, když lidé na náměstích řvou, že jsem lhář, podvodník a zloděj | E15.cz

Vše o realitách

Vše o  realitách Vstoupit do speciálu

Babiš: Je nepřijatelné, když lidé na náměstích řvou, že jsem lhář, podvodník a zloděj

Jan Vávra

Premiér Andrej Babiš (ANO) na ranní tiskové konferenci zjemnil svá včerejší slova o tom, že účastníci protivládních protestů jen „chodí na koncert.“ Prý šlo o nadsázku. „Máme demokracii, tak ať demonstrují. Jen říkám, že demonstrují proti lžím. Mýlí se, co křičí, není pravda,“ uvedl Babiš.

„Když lidé řvou na náměstích, že jsem lhář, podvodník a zloděj, je to nepřijatelné. Nejsem lhář, nejsem podvodník a nejsem zloděj. Vybudoval jsem firmu, která zaměstnává 35 tisíc lidí. Proč neříkáte, kolik ta moje bývalá firma odvádí do státního rozpočtu?" uvedl Babiš směrem k přítomným novinářům.

Na jejich dotaz posléze uvedl, že ani po včerejší mohutné demonstraci nemá v plánu se sejít s organizátorem protestů Mikulášem Minářem ze spolku Milion chvilek pro demokracii. „S panem Minářem nemám o čem debatovat. Pro mě je partnerem k diskuzi paní Benešová," řekl premiér.

Prohlédněte si fotogalerii:

Organizátoři úterní akce odhadli účast na 120 tisíc lidí. Řečníci jednoho z největších občanských protestů v polistopadové historii žádali nezávislost justice a veřejnoprávních médií.

Vyslovili se pro vrácení dotací, které podle nich neoprávněně získal holding Agrofert dříve patřící Babišovi. Příští úterý se koná další celorepublikový protest mimo Prahu, v hlavním městě bude demonstrace v neděli 23. června na Letenské pláni.

Do Česka dorazil další audit k Babišovu střetu zájmů. Zpráva se týká i ministra Tomana

Demonstrace za demisi Benešové se konají každý týden od konce dubna, v Praze byla dnes popáté. Na pódiu se v horkém počasí během víc než dvou hodin vystřídali iniciátoři ze spolku Milion chvilek pro demokracii, herci Ivan Trojan, Barbora Hrzánová či Tomáš Hanák, režisérka Helena Třeštíková, publicista Martin Jaroš a mnozí další.

Vystoupili také koordinátoři protestů v dalších městech. Projevy, v nichž zaznívala hlavně kritika premiéra a jeho chování, se střídaly s hudebními vystoupeními. Podle transparentů přijeli do centra Prahy lidé z různých koutů republiky.

Babiš v Černobylu nebo ve Hře o trůny. Podívejte se na nejnovější díla internetových vtipálků
Jan Chvojka: Babiš si plete Česko s Agrofertem
Agrofert získal od roku 2012 téměř sedm miliard ze státního zemědělského fondu
 Velký přehled: podívejte se, jak to má Agrofert se spornými dotacemi
Černobyl skončil. V Česku a na Slovensku sledovanost konkurovala i Hře o trůny
Na jeho kanadské hranolky se stojí fronta. Dělejte si všechno sami, radí šéf pražského bistra Garage
Babiš: Koupím si, co budu chtít. To není váš problém
Němci živí naději na českou armádní zakázku za desítky miliard
Výrobce baterek HE3DA má pět miliard na další investice

  

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!