Babiš: Je nepřijatelné, když lidé na náměstích řvou, že jsem lhář, podvodník a zloděj | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Babiš: Je nepřijatelné, když lidé na náměstích řvou, že jsem lhář, podvodník a zloděj

Jan Vávra

Jan Vávra

Premiér Andrej Babiš (ANO) na ranní tiskové konferenci zjemnil svá včerejší slova o tom, že účastníci protivládních protestů jen „chodí na koncert.“ Prý šlo o nadsázku. „Máme demokracii, tak ať demonstrují. Jen říkám, že demonstrují proti lžím. Mýlí se, co křičí, není pravda,“ uvedl Babiš.

„Když lidé řvou na náměstích, že jsem lhář, podvodník a zloděj, je to nepřijatelné. Nejsem lhář, nejsem podvodník a nejsem zloděj. Vybudoval jsem firmu, která zaměstnává 35 tisíc lidí. Proč neříkáte, kolik ta moje bývalá firma odvádí do státního rozpočtu?" uvedl Babiš směrem k přítomným novinářům.

Na jejich dotaz posléze uvedl, že ani po včerejší mohutné demonstraci nemá v plánu se sejít s organizátorem protestů Mikulášem Minářem ze spolku Milion chvilek pro demokracii. „S panem Minářem nemám o čem debatovat. Pro mě je partnerem k diskuzi paní Benešová," řekl premiér.

Prohlédněte si fotogalerii:

Organizátoři úterní akce odhadli účast na 120 tisíc lidí. Řečníci jednoho z největších občanských protestů v polistopadové historii žádali nezávislost justice a veřejnoprávních médií.

Vyslovili se pro vrácení dotací, které podle nich neoprávněně získal holding Agrofert dříve patřící Babišovi. Příští úterý se koná další celorepublikový protest mimo Prahu, v hlavním městě bude demonstrace v neděli 23. června na Letenské pláni.

Do Česka dorazil další audit k Babišovu střetu zájmů. Zpráva se týká i ministra Tomana

Demonstrace za demisi Benešové se konají každý týden od konce dubna, v Praze byla dnes popáté. Na pódiu se v horkém počasí během víc než dvou hodin vystřídali iniciátoři ze spolku Milion chvilek pro demokracii, herci Ivan Trojan, Barbora Hrzánová či Tomáš Hanák, režisérka Helena Třeštíková, publicista Martin Jaroš a mnozí další.

Vystoupili také koordinátoři protestů v dalších městech. Projevy, v nichž zaznívala hlavně kritika premiéra a jeho chování, se střídaly s hudebními vystoupeními. Podle transparentů přijeli do centra Prahy lidé z různých koutů republiky.

Babiš v Černobylu nebo ve Hře o trůny. Podívejte se na nejnovější díla internetových vtipálků
Jan Chvojka: Babiš si plete Česko s Agrofertem
Agrofert získal od roku 2012 téměř sedm miliard ze státního zemědělského fondu
 Velký přehled: podívejte se, jak to má Agrofert se spornými dotacemi
Černobyl skončil. V Česku a na Slovensku sledovanost konkurovala i Hře o trůny
Na jeho kanadské hranolky se stojí fronta. Dělejte si všechno sami, radí šéf pražského bistra Garage
„Koupím si, co budu chtít.“ Uplynuly tři roky od průlomového interview s Babišem
Němci živí naději na českou armádní zakázku za desítky miliard
Výrobce baterek HE3DA má pět miliard na další investice

  
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!