Zápisník Dušana Kütnera: Síla kubismu | E15.cz

Vše o realitách

Vše o realitách Vstoupit do speciálu

Zápisník Dušana Kütnera: Síla kubismu

Zápisník Dušana Kütnera: Síla kubismu
Protesty proti bourání Libeňského mostu
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Dušan Kütner

Ještě před pár dny to vypadalo, že kubistický Libeňský most to má spočítané, a ejhle, možná tady zůstane déle, než sociálnědemokratický radní – jemuž internet začal říkat D(em)olínek – čekal.

Zbouraná totiž možná bude magistární koalice, která se v otázce osudu hlavní tepny mezi Libní a Holešovicemi zásadně neshoduje. Jo kubismus, ten měl vždycky sílu.

V Bratislavě začala velká výstava věnovaná stému výročí založení Československa. Zájemcům nabízí na dva tisíce artefaktů vázajících se k existenci první republiky i státu pod kuratelou komunistů. Tak schválně – jestlipak budou k vidění dokumenty o spolupráci bratislavského rodáka a českého premiéra Andreje Babiše s StB, komunistické knížky nynějších soudců Nejvyššího soudu a dalších členů nejvýznamnějších institucí či slavné foto předlistopadové umělecké smetánky, aktivní mnohdy dodnes, podepisující Antichartu?

Jako zázrak a projev moudrého státníka vypadalo prohlášení severokorejského vůdce Kim Čong-una, že s okamžitou platností zastavuje jaderné a raketové testy a uzavře jadernou střelnici na severu země. Jenže informace čínských vědců naznačují, že nešlo o moudrost, ale pragmatismus, neboť při posledních testech to Severokorejci poněkud přepískli a jejich jaderné centrum se jim zčásti propadlo a nelze jej používat. Možnost Kim Čong-una zapsat se do historie nakonec jako mírotvorce dostala zásah jako… no jako atomovou pumou.

Trojkoalice porušila koaliční smlouvu, řekla Krnáčová. ANO projedná vypovězení spolupráce
Třetí most nám dá čas na věcnou diskuzi o tom Libeňském, říká šéf IPR Boháč

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!