Zápisník Terezy Zavadilové: Dluhopisy, vlci a kůzlátka | E15.cz

Zápisník Terezy Zavadilové: Dluhopisy, vlci a kůzlátka

Tereza Zavadilová

Andrej Babiš je pořád ještě ostřelován za to, že si druhdy pořídil korunové dluhopisy, aby si zajistil daňové zvýhodnění. Kritiku veřejnosti chápe jako nespravedlnost, což je z jeho úhlu pohledu zcela relevantní. 

Podnikatel a nyní politik dokazuje celým svým životem, že vždy dokázal ze systému vytěžit maximum a jednal stejně i v případě vydání dluhopisů, a to legálně. Takoví lidé jsou potřeba, kdo neumí dostat ze situace vše, co může, jen stěží uspěje v byznysu.

Problém ovšem nastane, když se takový člověk stane součástí systému, ze kterého těžil. Když začne systému vládnout. Jak to dopadne, ilustruje příměr o kozlovi zahradníkem. Co se stane se zahradou, ve které bude vládnout a rozhodvat kozel? Sudokopytník se nají, co hrdlo ráčí a zahrada zůstane zpustošená.

Ministři by podnikat neměli, shodují se právníci

Ještě horší situace nastává, když kozel není kozel, ale je to převlečený vlk. Vlk obvykle nosí kůži beránčí, ale jak ukazují pohádky, může být i kozlečí. „Kůzlátka, kůzlátka, otevřete vrátka, jsem vaše maminka a nesu vám mlíčko,“ láká ve známé pohádce sladkým hláskem vlk nezkušené tvory a oni podléhají. Pohádka by měla krvavý konec, kdyby se na poslední chvíli neobjevila skutečná statečná kozí maminka, která vlka zahnala. Jenže kde teď vězí taková záchrana?

1080p 720p 480p 360p 240p
„Jste zkorumpovaná pakáž,“ vyjel Babiš na novinářku ČT. Ptala se na dluhopisy

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud