Koňaková strategie nevychází - zápisník Vladana Gallistla | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zápisník Vladana Gallistla: Koňaková strategie nevychází

Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

Majitel skupiny Seven Energy Pavel Tykač ještě před pár lety srovnával své zásoby hnědého uhlí ke koňaku, který může ještě dlouho zrát. V současnosti se však z „energetického koňaku“ stává poněkud toxické pití.

Spalování uhlí se totiž prodražuje kvůli rostoucí ceně emisní povolenky, což zhoršuje výsledky hnědouhelných elektráren i tepláren. Zároveň se od financování „špinavé energie“ odvracejí banky, fondy a další investoři, což prodražuje financování potřebných investic. Tykačovo uhlí tak může být nakonec hodně „přestárlým koňakem“, protože v zemi zůstane napořád. Koňaková strategie se tak nakonec miliardáři může těžce vymstít.

Koronavirus zle pošramotil byznys americké ubytovací platformy Airbnb na čínském trhu. Nyní se byznys v Číně propadl meziročně o zhruba osmdesát procent, což podle zdroje listu The Wall Street Journal může vést k odložení vstupu firmy na burzu. Turisté jednoduše ztratili zájem o návštěvu Číny. Zároveň se však zastavilo i cestování čínských návštěvníků po světě, což pocítí poskytovatelé krátkodobého ubytování i v Praze.

Airbnb se propadla do ztráty. Koronavirus a špatné výsledky zbrzdí její vstup na burzu

Americké akcie vystoupaly na nové rekordy. Investory potěšila zpráva o brzkém konci koronaviru

Epidemie koronaviru skončí už brzy, prohlásil čínský expert

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!