Petra Nesvačilová: V Česku svoboda nechybí, po výrocích o Zemanovi ale vážím každé slovo | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Petra Nesvačilová: V Česku svoboda nechybí, po výrocích o Zemanovi ale vážím každé slovo

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Herečka a režisérka Petra Nesvačilová má za sebou práci na filmovém projektu Reflexu Moje svoboda. V něm pronesla slova o dětství prezidenta Zemana, která prý nemyslela jako urážku, a schytala za ně nadávky a útoky. Teď se už prý ale otevřeně mluvit bojí, váží každé slovo. V Česku podle ní i přesto svoboda nechybí, i když po odchodu Václava Havla se leccos změnilo. 

Zeman je i můj prezident, musíme s ním komunikovat, jak umíme nejlépe, říká Petra Nesvačilová. Dodává ale, že to, co se dělo okolo ministerstva kultury, už pro ni bylo daleko za hranou. Nesouhlasí s jeho kroky, podle ní je v rozdělování společnosti prostě dobrý, ale neuráží ho. Po poslední vlně urážek a útoků si dává ještě víc pozor na pusu a bojí se reakcí lidí. Nejde jí o to, vyjadřovat se za každou cenu, ale k politice ji vede její práce v dokumentu.

Petra Nesvačilová taky přispěla svým dílem do speciálního filmového projektu Reflexu Moje svoboda. Zachytila v něm Václava Havla, který pro ni do určité míry svobodu symbolizuje. Dnes už se na něm podle ní nedá stavět. Čechům ale zároveň svoboda nechybí.

Při natáčení dokumentu Zákon Helena si uvědomila, že v našem systému je to trochu jinak, než si člověk myslí. Jsou tu třeba bílí koně, ale jde to i výš, i do politiky. To je ale podle ní třeba říkat, jen když má člověk důkazy. Celé čtyři roky natáčení se prý bála a chodily jí výhružky. O dobru a zlu díky dokumentu řekla úplně všechno, co potřebovala.


Další díly pořadu Prostor X najdete zde >>>


Český basketbal už nikdy nebude jako dřív, říká po postupu ze skupiny skaut NBA Kudláček
Slavný investor, který vydělal na minulé krizi, už vidí možný spouštěč té další
Babiš se zachránil, vláda přečká i náročný podzim, říká politolog Kubáček

Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!