Koalici v Liberci asi vytvoří Starostové, ANO a ODS | E15.cz

Koalici v Liberci asi vytvoří Starostové, ANO a ODS

Koalici v Liberci asi vytvoří Starostové, ANO a ODS
Liberec
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Koalici v Liberci nejspíš vytvoří vítězní Starostové pro Liberecký kraj, ANO a ODS. Zástupci stran podepsaly dohodu o společném postupu. Koalice bude mít v zastupitelstvu 31 z 39 mandátů.

"Dohoda by měla vyústit v podpis koaliční smlouvy do konce října," řekl dnes ČTK lídr starostů Jaroslav Zámečník. Podpisem se podle něj strany zároveň zavázaly k tomu, že nebudou jednat s žádným jiným politickým subjektem.

V Liberci uspělo pět ze 12 kandidátek. Starostové získali 16 mandátů, druhé ANO 11 a třetí Změna pro Liberec šest. ODS bude mít čtyři zastupitele a dva Liberec otevřený lidem. V předchozím volebním období v Liberci vládla vítězná Změna pro Liberec se zastupiteli zvolenými za ANO. Jejich vládnutí ale minimálně poslední dva roky provázely velké spory.

Krajské volby 2020 v Libereckém kraji >>>

Starostové původně chtěli vytvořit čtyřkoalici, LOL ale odmítá společnou s ODS. Spolupráci s ODS před týdnem odmítlo i liberecké ANO, to ale nakonec názor změnilo. Starostům by k většině stačila dvojkoalice s ANO či ODS, chtějí ale vytvořit koalici minimálně tří stran, což podle svých dřívějších vyjádření považují za stabilnější formu vládnutí.

Autor: ČTK
 

Volby 2020

Krajské volby a 1. kolo voleb do Senátu se konají 2. a 3. října 2020. Druhé kolo voleb do Senátu se koná 9. a 10. října. Přečtěte si, jak se stát členem volební komise a jak získat voličský průkaz.

Krajské volby

Kandidáti do krajů Jak volit v krajských volbách?

Volby do Senátu

Kandidáti do Senátu Jak volit ve volbách do Senátu?

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!