Vůz se Zaorálkem havaroval, ministrův zdravotní stav je ale dobrý | E15.cz

Vůz se Zaorálkem havaroval, ministrův zdravotní stav je ale dobrý

Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
• 
ZDROJ: Anna Vacková, e15

map, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na Znojemsku večer havarovalo auto s ministrem zahraničních věcí a lídrem ČSSD ve sněmovních volbách Lubomírem Zaorálkem. Ministr utrpěl zranění hlavy, jeho zdravotní stav je ale dobrý a už byl propuštěn z nemocnice. ČTK to oznámila Irena Valentová z tiskového odboru ministerstva zahraničí. Dvě auta se srazila u Lechovic, policie nehodu vyšetřuje, řekl jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Zaorálek při nehodě cestoval ve vozidle ochranné služby řízeném pracovníkem Ochranné služby Policie ČR. Záchranáři ho převezli do brněnské nemocnice. "Při nehodě utrpěl zranění hlavy, jeho zdravotní stav je nicméně dobrý. Z nemocnice byl již propuštěn do domácí péče," uvedla Valentová. Ministr podle ní bude od pondělí pokračovat ve svém programu tak, jak ho měl naplánován.

Zranění ministra Zaorálka při nehodě u Lechovic už dříve potvrdil mluvčí policejního prezidia Petr Habenicht. "Došlo k nehodě s účastí chráněné osoby, několik osob bylo transportováno do nemocnice k ošetření," řekl ČTK.

Na místě nehody byl také vrtulník letecké záchranné služby. "Transportoval do nemocnice v Brně Bohunicích muže se středně těžkým zraněním," uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková. Podle ní to byl muž nad 60 let. Zda šlo o Zaorálka, nekomentovala.

Podle Švába se u odbočky na Oleksovice srazila dvě auta, z nichž jedno převáželo člověka, který patří mezi osoby chráněné policií. Míru zavinění účastníků nehody policie zjišťuje. Nehoda se stala v podvečerních hodinách. Zaorálek měl do té doby na jižní Moravě celodenní předvolební program.

Po 17:00 byl ještě na Znojemském historickém vinobraní.
Ministr zahraničí patří mezi představitele státu, jejichž bezpečnost policie zajišťuje. Dalšími chráněnými osobami jsou prezident republiky, předsedové obou komor Parlamentu, premiér a ministři vnitra, obrany, spravedlnosti a financí.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: map, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.