Baby boom se nekoná. Američanů naopak rychle ubývá | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Baby boom nepřijde. Američanů naopak rychle ubývá

Baby boom nepřijde. Američanů naopak rychle ubývá
Matka s dítětem, ilustrační foto
• 
ZDROJ: IAPBP
Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Nově narozených dětí ve Spojených státech dlouhodobě ubývá. A nic na tom zřejmě nezmění ani pandemie koronaviru, kvůli které nuceně tráví mnozí Američané více času doma. Výzkumná společnost Brookings Institution zveřejnila studii, která předpokládá pokles počtu nově narozených dětí ve Spojených státech v příštím roce o 300 až 500 tisíc.

Nenarozených dětí by tak v příštím roce mělo být výrazně více než Američanů, kteří dosud zemřeli na následky koronaviru – těch je přes 150 tisíc, upozornila agentura Bloomberg

Data Národního centra pro zdravotnické statistiky, jež spadá pod americké ministerstvo zdravotnictví a sociální péče ukazují, že se počet nově narozených dětí v USA od roku 2007 až na nepatrnou výjimku soustavně a výrazně snižuje. Zatímco v roce 2007 se v USA narodilo 4,3 milionu dětí, loni jich bylo jen 3,7 milionu, nejméně od roku 1984.

Americké vs. kanadské lodě u Niagarských vodopádů: střet opatrných s opatrnějšími

„Méně dětí do budoucna znamená méně spotřebitelů, pracovníků a daňových poplatníků. Jinými slovy menší ekonomiku, ale také menší environmentální dopad, který má ale také výhody,“ upozorňuje Bloomberg.

Odkazuje také na průzkum neziskové organizace Guttmacher Institute. Ze dvou tisíc Američanek, které se ho na přelomu dubna a května zúčastnily, odpověděla třetina, že chce odložit těhotenství anebo mít méně dětí kvůli pandemii koronaviru. Američanek, které chtějí těhotenství naopak uspíšit anebo mít více dětí, bylo v průzkumu sedmnáct procent.

Svět se začne po roce 2050 vylidňovat, říká studie. Česko má mít na konci století 6,7 milionu obyvatel

„V celé zemi pokvete láska“. Po brexitu přijde babyboom, slibuje Johnson

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!