Kim vyrazil obrněným vlakem na návštěvu Vietnamu, setká se tam i s Trumpem | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Kim vyrazil obrněným vlakem na návštěvu Vietnamu, setká se tam i s Trumpem

ČTK

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v příštích dnech oficiálně navštíví Vietnam. Oznámilo to vietnamské ministerstvo zahraničí. Kima podle ministerstva pozval vietnamský prezident Nguyen Phu Trong. Ruská agentura TASS informovala, že Kim se už vydal obrněným vlakem na cestu. V Hanoji se příští týden setká i s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Zdroje agentury Reuters již minulý týden uvedly, že Kim přicestuje do vietnamské metropole dva dny před schůzkou s Trumpem. Vrcholná schůzka se má podle Bílého domu konat 27. a 28. února.

Setkání Kima s Trumpem v Hanoji bude jejich druhým summitem po historické první schůzce v Singapuru v červnu loňského roku.

Agentura AP s odvoláním na prohlášení vietnamských činitelů uvedla, že setkání obou státníků se uskuteční v koloniální budově Tonkinského paláce v centru Hanoje. Záložní variantou je luxusní hotel Metropole postavený na začátku 20. století.

Babiš dostal pozvánku do Bílého domu

Vietnamské úřady podle AP v souvislosti s návštěvou severokorejského vůdce přijaly bezprecedentní bezpečností opatření. V době Kimova příjezdu uzavřou 170kilometrový úsek dálnice vedoucí od hraničního přechodu s Čínou do hlavního města Hanoje. Rozhodnutí naznačuje, že Kim do Vietnamu pravděpodobně přijede přes Čínu a ve městě Dong Dang přesedne z vlaku do auta, které ho odveze do Hanoje.

Agentura TASS s odkazem na severokorejský diplomatický zdroj uvedla, že Kimův obrněný vlak vyjel z Pchjongjangu kolem sedmnácté hodiny místního času. Trasu dlouhou asi 4500 kilometrů by měl urazit za více než 48 hodin.

Indický ministát chystá velkou zkoušku garantovaného příjmu
Trump vyzval evropské spojence, aby převzali stovky zadržených islamistů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!