Lars Larsen zemřel. Zakladateli řetězce Jysk bylo 71 let | E15.cz

Zemřel zakladatel řetězce Jysk a jeden z nejbohatších Dánů Lars Larsen

Lars Larsen
Lars Larsen
• 
ZDROJ: Jysk

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ve věku 71 let zemřel zakladatel nábytkářského řetězce Jysk a jeden z nejbohatších Dánů Lars Larsen. Osudnou se mu stala rakovina. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Společnost Jysk založil Larsen v roce 1979. Zaměřil se na prodej levného domácího zboží v podobě ložního prádla a zahradního nábytku. Postupem času se jeho nabídka rozšiřovala a dnes má Jysk více než 2500 obchodů ve 52 zemích s ročním obratem zhruba 4 miliardy dolarů. 

Larsen odstoupil z vedení společnosti poté, co mu byla diagnostikována rakovina a jeho místo obsadil jeho syn Jacob Brunsborg. Lars Larson pro agenturu Bloomberg v roce 2013 uvedl, že by společnost, kterou založil, nikdy neprodal. „Prodal bych všechno, kromě Jysku. Je to jako mé dítě, a to přeci nechcete prodávat,“ uvedl podnikatel.

„Dánsko ztratilo jednoho ze svých gigantů,“ řekl Brian Mikkelsen, šéf dánské obchodní komory a bývalý ministr obchodu.

V době smrti byl Larsen podle indexu Bloomberg Billionaires jedním z nejbohatších lidí v Dánsku s majetkem v hodnotě více než tři miliardy dolarů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.