Leo Express mění vedení, otec vystřídá syna | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Leoš Novotný starší povede Leo Express, vystřídá syna

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Představenstvo českého železničního dopravce Leo Express se od pátku rozšíří o třetího člena. Stane se jím bývalý majitel potravinářské firmy Hamé Leoš Novotný starší, který nahradí svého syna a zakladatele společnosti Leoše Novotného v pozici předsedy představenstva firmy Leo Express Global, hlavní entity ze skupiny Leo Express. Deníku E15 to řekl současný místopředseda představenstva Peter Köhler.

Köhler dnes zasedá v dvoučlenném představenstvu spolu s Novotným mladším, který bude nově řadovým členem představenstva. Změny má odsouhlasit dnešní valná hromada společnosti. „Ta schválí Leoše Novotného staršího jako nového člena a zároveň nového předsedu představenstva. Je to logické, on je nejseniornější osoba v rámci našich struktur,“ řekl deníku E15 Köhler. „Těšíme se, že budeme čerpat z jeho bohatých podnikatelských zkušeností,“ doplnil.

„Novotný přichází především proto, že chce firmu ještě více podporovat,“ dodal Köhler. Oficiálním důvodem změny je potřeba doplnit představenstvo tak, aby bylo tříčlenné, a odpovídalo tedy stanovám firmy, uvádí se v pozvánce na valnou hromadu.

Leo Express se chystá jezdit na trati mezi Krakovem a Varšavou

Novotný starší v minulosti firmu finančně podpořil, ještě předloni působil v její dozorčí radě, kterou ale opustil. Současná dozorčí rada má také projít proměnou, nově v ní mají zasednout Martin Stříbrný, Veronika Kvěch a Stanislav Knotek.

V letošním prvním pololetí narostl železničnímu a autobusovému dopravci obrat o 185 milionů na téměř půl miliardy. Za celý loňský rok dopravce vykázal obrat osm set milionů. Zisk před zdaněním činil v pololetí 62 milionů, meziročně byl více než o polovinu vyšší. Loňský zisk před zdaněním dosáhl devadesáti milionů. Firma se tehdy poprvé dostala z dlouhodobě ztrátového hospodaření.

Radim Jančura: Když to Babiš podělá, ukřižuju ho

Z poslední zveřejněné výroční zprávy za rok 2017 vyplývá, že se společnosti zvýšily dlouhodobé finanční závazky z 547 milionů na 645 milionů.

Za prvních šest měsíců letošního roku dopravce svezl 1,25 milionu cestujících, asi o polovinu více než za stejné období předchozího roku.

Jediná ruská letadlová loď začala během oprav hořet
Architekt, který přepíše podobu centra Prahy, získal prestižní zahraniční ocenění
Americký developer vyplatil svým zaměstnancům bonusy, které jim změnily život
Drahá Hedvábná stezka. Keňa nás nutí používat čínskou železnici, stěžují si dovozci

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!