Další starost pro Netflix a Amazon. Disney ovládne streamovací službu Hulu | E15.cz

Další starost pro Netflix a Amazon. Disney ovládne streamovací službu Hulu

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Konkurenční boj mezi Waltem Disneym, Netflixem a dalšími streamovacími službami dostává nový náboj. Mediální společnost Comcast totiž Disneymu prodává svůj třetinový podíl ve streamovací službě Hulu a mediální gigant tak tuto službu zcela ovládne. Cena se vyšplhá na 5,8 miliardy dolarů.

Služba Hulu, která konkuruje Netflixu či streamovací službě Amazon Prime Video, disponuje bezmála 27 miliony zákazníků. Odchod Comcastu z Hulu tak umožní Disneymu bojovat s touto konkurencí na domácím i mezinárodním trhu.

„Je důležité, aby Disney měl plnou kontrolu nad směřováním a obsahem na Hulu,“ řekl agentuře Reuters Trip Miller, hlavní partner investičního fondu Gullane Capital Partners, jehož fondy zahrnují i akcie společnosti Disney.

Společnost Walt Disney uvedla, že v jejím plánu je dosáhnutí 40 milionů platících odběratelů a to do roku 2024. Prodávající firma Comcast se zároveň zavázala, že do tohoto roku bude dodávat pořady z produkce televize NBC, která je její dceřinnou společností. 

Facebook po útoku na Novém Zélandu zpřísní pravidla živého vysílání

Minulý měsíc společnost Hulu odkoupila podíl v telekomunikační a mediální společnosti AT&T Inc za 1,43 miliardy dolarů, což je obchod, který ocenil Hulu za 15 miliard dolarů.

Walt Disney už v březnu tohoto roku dokončil převzetí konkurenční společnosti 21th Century Fox, včetně jejích dalších mezinárodních kanálů. Za celý obchod zaplatila astronomických 71,3 miliardy dolarů, tedy asi 1,6 bilionu korun. 

Smartphony devastují trh s fotoaparáty
Autopilot má spoustu využití, reagoval Musk na porno natočené v tesle
Do Prahy se sjedou urbanisté z celého světa. Řešit budou regeneraci měst

 

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!