Babiš odmítá, že by Elišce Kaplicky nabídl ministerstvo kultury. Ta už se prý přitom rozhoduje | e15.cz

Babiš odmítá, že by Elišce Kaplicky nabídl ministerstvo kultury. Ta už se prý přitom rozhoduje

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítl informace, že nabízel funkci ministryně kultury filmové producentce a pražské zastupitelce za ANO Elišce Kaplicky Fuchsové. 

Tuto informaci dnes přinesl server Aktuálně.cz. Kaplicky médiím řekla, že zvažuje, zda nabídku přijme, ovšem Babiš tvrdí, že s Kaplicky už dlouho nemluvil a místo ve vládě ji nemá v úmyslu nabídnout.

"Žádné takové úmysly nemám. S Eliškou Kaplicky jsem nemluvil a ani jsem se s ní nepotkal ani nepamatuji. Ta zpráva je úplná kachna," řekl Právu Babiš, který vede jednání o sestavení menšinové vlády ANO.

Server uvedl, že Kaplicky se chce rozhodnout během pár dnů, zda Babišovu nabídku přijme. Kaplicky poté zareagovalá: "Zeptejte se pana Babiše".

Eliška Kaplicky Fuchsová vystudovala FAMU v Praze. Veřejnost ji poznala jako partnerku světoznámého českého architekta Jana Kaplického. O Kaplického projektu Národní knihovny natočila dokument Oko nad Prahou. V komunálních volbách v roce 2014 byla zvolena do pražského zastupitelstva jako nestranička za hnutí ANO.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video