Babiš odmítá, že by Elišce Kaplicky nabídl ministerstvo kultury. Ta už se prý přitom rozhoduje | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Babiš odmítá, že by Elišce Kaplicky nabídl ministerstvo kultury. Ta už se prý přitom rozhoduje

ČTK

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítl informace, že nabízel funkci ministryně kultury filmové producentce a pražské zastupitelce za ANO Elišce Kaplicky Fuchsové. 

Tuto informaci dnes přinesl server Aktuálně.cz. Kaplicky médiím řekla, že zvažuje, zda nabídku přijme, ovšem Babiš tvrdí, že s Kaplicky už dlouho nemluvil a místo ve vládě ji nemá v úmyslu nabídnout.

"Žádné takové úmysly nemám. S Eliškou Kaplicky jsem nemluvil a ani jsem se s ní nepotkal ani nepamatuji. Ta zpráva je úplná kachna," řekl Právu Babiš, který vede jednání o sestavení menšinové vlády ANO.

Server uvedl, že Kaplicky se chce rozhodnout během pár dnů, zda Babišovu nabídku přijme. Kaplicky poté zareagovalá: "Zeptejte se pana Babiše".

Eliška Kaplicky Fuchsová vystudovala FAMU v Praze. Veřejnost ji poznala jako partnerku světoznámého českého architekta Jana Kaplického. O Kaplického projektu Národní knihovny natočila dokument Oko nad Prahou. V komunálních volbách v roce 2014 byla zvolena do pražského zastupitelstva jako nestranička za hnutí ANO.

Do čela ministerstva průmyslu míří exmanažer ČEZ Hüner

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!