Babiš: Středula asi dělá kampaň na prezidenta. Chtěl by, aby nikdo nepracoval | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Babiš: Středula asi dělá kampaň na prezidenta. Chtěl by, aby nikdo nepracoval

Babiš: Středula asi dělá kampaň na prezidenta. Chtěl by, aby nikdo nepracoval
Předseda vlády v demisi Andrej Babiš a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl výhrady odborů proti změnám služebního zákona, které jeho vláda připravila. O předsedovi Českomoravské konfederace odborových svazů Josefu Středulovi řekl, že dělá kampaň a že by chtěl, aby nikdo nepracoval a všichni dostávali mzdu. Středula se proti tomu ohradil. Babiš dnes v rámci interpelací zkritizoval také představitele a postoj Evropské komise.

"Pan Středula, ten by vlastně chtěl, aby nikdo nepracoval a aby dostávali jenom prachy. To je asi jeho koncept. A teďka nebudu polemizovat o tom, že stále dělá kampaň na prezidenta pravděpodobně," prohlásil Babiš.

"Je velká škoda, že premiér této země neví, že čeští zaměstnanci pracují nejdéle ze zemí EU a patří mezi nejlevnější," reagoval Středula pro ČTK na výhrady premiéra.

Babiš to uvedl na dotaz předsedy Pirátů Ivana Bartoše, který chtěl vědět, jak se vláda postavila ke kritice vládní novely služebního zákona. Podle Bartoše novela zvyšuje politický vliv na státní správu mimo jiné tím, že zjednodušuje odvolávání státních zaměstnanců, což kritizovaly odbory i Evropská komise.

Vojtěch se s odboráři nedohodl, požadavku na plošné zvýšení platů o desetinu nevyhověl

"My jsme s Evropskou komisí mluvili xkrát. Já jsem se dokonce nabízel, že to půjdu projednat s eurokomisařkou (pro regionální politiku Corinou) Cretuovou, ale to mi zakázali. Takže tam chodila paní (ministryně pro místní rozvoj Klára) Dostálová (za ANO), a jsou to všechno nesmysly," uvedl Babiš. Podle něj je absurdní, aby byl ministr do počtu a nemohl vyměnit podřízeného, s nímž je nespokojen.

K výhradám Evropské komise premiér uvedl, že novela s ní byla konzultována a diskutována. "Evropská komise má nějaké postavení a my chceme, aby se změnilo, aby nám všechno nediktovali. My chceme určovat, kam peníze z Evropy půjdou. My nebudeme v poloze nějakého služebníčka podřízeného, my tam platíme 50 miliard ročně," řekl Babiš.

Premiér poznamenal, že odbory si pro úředníky vymohly nesčetné výhody včetně osmihodinové pracovní doby denně. "Já makám 15 hodin," dodal předseda vlády.

Ministr trvá na tom, aby zdravotníci nedostali plošně přidáno

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!