Crestyl ovládl developerský projekt na Palmovce, Rakušané se nechali vykoupit | E15.cz

Crestyl ovládl developerský projekt na Palmovce, Rakušané se nechali vykoupit

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Developerský projekt u pražské Palmovky má jediného majitele. Stala se jim skupina Crestyl, která chystá velkou výstavbu u Václavského náměstí.

Realitní byznysmen Omar Koleilat se svou skupinou Crestyl plně ovládl první fázi kancelářského centra Dock u stanice metra Palmovka. Od rakouské společnosti UBM koupil její poloviční podíl a stal se tak jediným vlastníkem nemovitosti.  

„V rámci naší dlouhodobé strategie chceme maximálně konsolidovat dříve dohodnuté spolupráce a zejména v případě našeho strategického projektu Dock je tak logickým krokem odkoupení podílu našeho partnera na jedné z budov v nové čtvrti,“ uvedl šéf Crestylu Koleilat. Cenu transakce žádná ze stran nezveřejnila.

Dock je projekt, který celkově zahrne 120 tisíc metrů čtverečních bytů a kanceláří. Investice se bude pohybovat kolem 7,5 miliardy korun. Součástí projektu je i soukromý jachtařský klub s přístavištěm. Po získání podílu UBM už je Crestyl jediným majitelem projektu.  

V lokalitě dobře viditelné z Libeňského mostu je staveništěm také pro developerskou část skupiny Metrostav. Jen kousek od Crestylu tam buduje administrativní centrum Palmovka Open Park. Projekt otevře do lokality nový přístup pro chodce od metra.  

První velký krok ve vlastnickém scelování svého portfolia udělal Crestyl už v roce 2015. Tehdy od GE Real Estate koupil její poloviční podíl v bytové části portfolia. Koleilatova skupina se díky transakci stala se zhruba 74 procenta většinovým majitelem rezidenční části holdingu.

Vedle projektu v Praze 8 chystá Crestyl rovněž rozsáhlou výstavbu v centru metropole ve vnitrobloku mezi Václavským náměstím a ulicemi Na Příkopě, Panská a Jindřišská. Také v případě tohoto projektu nazvaného Savarin se bude investice počítat v miliardách korun.  

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video