Dny NATO jsou jednou z nejnavštěvovanějších bezpečnostních show v Evropě | E15.cz

Czechoslovak Group a Tatra Trucks se představí na tradičních Dnech NATO

Czechoslovak Group a Tatra Trucks se představí na tradičních Dnech NATO
ZDROJ: CZECHOSLOVAK GROUP

Komerční sdělení

Na každoroční největší bezpečnostní akci ve střední Evropě, známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky, ani letos nebudou chybět společnosti patřící do průmyslového holdingu Czechoslovak Group a automobilka Tatra Trucks, které vystaví vojenská vozidla, automobily nebo například legendární vrtulník UH-60 Black Hawk. Akce se uskuteční o víkendu 15. a 16. září, a to opět na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově.

Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky jsou jednou z nejnavštěvovanějších bezpečnostních show v Evropě a vedle ozbrojených sil České republiky a partnerských zemí se zde veřejnosti prezentují i firmy českého a zahraničního obranného průmyslu. K největším vystavovatelům už tradičně patří firmy holdingu Czechoslovak Group (CSG) a automobilka Tatra Trucks, jež jsou zároveň i speciálními partnery Dnů NATO.

Návštěvníkům Dnů NATO z řad odborníků i veřejnosti firma Excalibur Army, specializující se v rámci holdingu CSG na pozemní bojovou techniku, představí nejnovější modernizovanou houfnici DANA M2 a také obrněné vozidlo Patriot 4x4 na podvozku od společnosti Tatra Trucks. Ta pak navíc vystaví několik vozidel ze své produkce, konkrétně to bude pancéřované vozidlo TITUS, Tatra Phoenix modelového roku 2018, dále pak vojenské provedení Tatra Force s pancéřovanou kabinou a hasičský speciál Tigon, který měl premiéru na nedávné výstavě Pyrocar 2018. Nebude chybět ani dakarská závodní Tatra Phoenix týmu Tatra Buggyra Racing.

Své současné výrobní portfolio předvede i automobilka Avia Motors. Jelikož se na letošních Dnech NATO bude připomínat uplynutí sta let o vzniku Československa, obě automobilky ozdobí své expozice i historickými vozidly, která dříve vyráběly. Vidění budou například typy Tatra T 111, T 805 či T 813 i původní automobily Avia řady A.

PatriotPatriotAutor: CZECHOSLOVAK GROUP

Legendární Black Hawk

Další společnost patřící do holdingu CSG – European Air Services – do výčtu vystavovaných exponátů přispěje legendárním americkým vrtulníkem UH-60 Black Hawk, k vidění budou ale i další vrtulníky, které společnost využívá k výcviku pilotů svých zákazníků. Návštěvníci budou mít možnost se na jejich palubě svézt v rámci vyhlídkových letů pro veřejnost.

Na Dnech NATO se bude v rámci expozice firem holdingu CSG prezentovat i společnost Eldis, která se zabývá vývojem a výrobou radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu.

„Dnů NATO se firmy holdingu CSG a společnost Tatra Trucks účastní už mnoho let a tuto akci vnímáme jako prestižní záležitost, o čemž mimo jiné svědčí i to, že jsme speciálními partnery akce. Dny NATO nám totiž dávají možnost seznámit odborníky i širokou veřejnost s výsledky naší práce. Můžeme jim ukázat, že český obranný průmysl, jehož významnou část tvoříme, se může srovnávat se zahraničím, a že naše obranné systémy i vozidla patří k technologické špičce,“ řekl Lukáš Novotný, vedoucí marketingu holdingu CSG.

Během hlavního programu dvoudenní akce se divákům představí těžká vojenská, policejní i záchranářská technika, budou moci vidět i dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek, letecké techniky nebo demonstraci výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Jako součást akce v rámci doprovodného programu se konají také různé konference, besedy, filmové projekce a semináře. O velké oblibě Dnů NATO a Vzdušných sil Armády České republiky svědčí jak počty návštěvníků, tak i účastníků. Jen v roce 2016 návštěvnost činila 130 tisíc diváků a počet zúčastněných zemí překonal dvacítku, loni i přes nepříznivé počasí si našlo cestu na akci přes 90 tisíc diváků.

 

Autor: Komerční sdělení
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!