Evropu prý kolonizují muslimové. Xenofobové ale nejsme, tvrdí radikálové | E15.cz

Evropu prý kolonizují muslimové. Xenofobové ale nejsme, tvrdí radikálové

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Odmítání současné podoby EU, varování před údajnou muslimskou kolonizací Evropy či vize spolupráce suverénních národních států patřily k tématům, které v Praze spojovaly lídry evropských protiimigračních stran. Svorně odmítali obviňování z xenofobie.

EU podle francouzské političky Marine Le Penové kráčí proti smyslu dějin. Je to "katastrofální organizace", je negací kultur ochuzováním rozmanitosti, uvedla. Nová struktura Evropy by podle Le Penové měla být založena na spolupráci svrchovaných států. "Jsme patrioté, obhajujeme svrchovanost," uvedla.

Evropa nesmí podle šéfa nizozemské krajně pravicové Strany pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse nechávat imigrantům otevřené dveře i okna, jinak například pětina obyvatel Německa a Rakouska bude v řádu desítek let islámská. Česko by mělo trvat v odporu k unijním uprchlickým kvótám, i když kvůli tomu čelí žalobě EU. "Doufejme, že ČR nadále bude masové migraci zavírat dveře," uvedl Wilders.

"Jsme přesvědčenými Evropany, Evropa ale nemá být odnárodněný stát řízený byrokraty z Bruselu," uvedl na konferenci předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) a místopředseda české Sněmovny Tomio Okamura. Evropu podle něj ohrožuje degradace tradičních hodnot, potlačování vlastenectví. "Ohrožuje nás muslimská kolonizace Evropy," prohlásil Okamura.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video