Havlíček otevření skiareálů od pátku neprosadil. Znovu se o to pokusí ve středu | E15.cz

Havlíček otevření skiareálů od pátku neprosadil. Přísnější návrh má vládě předložit ve středu

ČTK, vku

Vstoupit do diskuze
0

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) na pondělním jednání vlády prosazoval otevření skiareálů od pátku. S návrhem ale neuspěl. Kabinet Havlíčka vyzval, aby na její středeční zasedání připravil přísnější návrh. Původní návrh počítal s povinnými rozestupy a respirátory ve frontách a na lanovkách. 

Havlíčkův úřad spolu s ministerstvem zdravotnictví už připravily manuál, podle kterého by se provozovatelé řídili. Myslí si, že se tímto krokem nezhorší epidemická situace, naopak ale umožní přežít provozovatelům.

Kabinet minulý pátek schválil pokračování nouzového stavu do 14. února a spolu s tím prodloužil stávající opatření, vedle jiného nechal uzavřená zimní střediska. Skiareály mohly v nové zimní sezoně zatím fungovat jen mezi 18. a 26. prosincem. Ztráta kvůli uzavření činí do 10. ledna podle Asociace horských středisek jednu až 1,2 miliardy korun.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) minulý týden uvedl, že z epidemického hlediska nevidí problém ve fungování vleků a pohybu po sjezdovkách, ale nesmí to podle něj znamenat výrazné zvýšení mobility po Česku. Ubytovací zařízení, která mohou nyní sloužit jen hostům na služebních cestách, nesmějí být podle něj zneužívána pro rekreaci. S otevřením skiareálů se podle Blatného nedá počítat dřív než na přelomu měsíce.

V ČR je podle Havlíčka 450 lyžařských středisek, do státního rozpočtu ročně přinášejí zhruba 13 miliard korun. Zaměstnávají 45 tisíc převážně místních obyvatel.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.