Kde vyrostou noví Jágrové? Možná již brzy na pražském Jižním Městě | E15.cz

Kde vyrostou noví Jágrové? Možná již brzy na pražském Jižním Městě

Michal Nosek

Stavba Areálu ledových sportů na pražském Jižním Městě odstartuje během letošího jara. Za rok a půl má být sportoviště za 120 milionů korun v provozu pro školy i veřejnost. Na dalších více než šest milionů korun vyjde investora budování tří hřišť a běžecké plochy pro nedalekou základní školu.

Celková plocha na níž haly, sportoviště a parkoviště vyrostou činí přes jedenáct tisíc metrů čtverečních. "První etapa bude ve znamení kompletní revitalizace a rekonstrukce stávajících venkovních sportovišť," říká k průběhu stavby Tomáš Kučera, statutární zástupce investiční společnosti AR Delta.

Záměr vybudovat v Praze na Jižním městě zimní stadion má dlouhou historii. Projekt Areálu ledových sportů je již celkově pátým záměrem vystavět v sousedství školy Ke Kateřinkám areál zaměřený na ledové sporty. "Ze všech investičních záměrů, které byly předloženy, je náš s ohledem na zastavěnou plochu nejšetrnější a nejskromnější," dodává Kučera. Projekt podporuje i radnice. "Záměr na stavbu Areálu ledových sportů, vznikl zhruba před pěti lety za starostováni Dalibora Mlejnského. Samozřejmě ho podporujeme. Po areálu Jedenáctka VS se jedná o další rozšíření sportovních možností pro občany Jižního Města," uvedl zastupitel Prahy 11 za JMND Rostislav Korbel.

Hokej, zdravotnictví, reality. Advokáti budují novou investiční skupinu

V Praze se tak letos jedná již o druhou stavbu ledového areálu. Prvním projektem je nedávno zahájená výstavba soukromé hokejové haly v Praze 10. Drobní investoři na ní poskytli z celkových 170 kolem čtyřiceti milionů korun. Další kapitál poskytla banka a majitelé Padok Investments. To je investiční uskupení, které vzniklo kolem advokátní a poradenské společnosti Vilímková Dudák & Partners.

„Je tu spousta malých investorů s kapitálem ve stovkách tisíc až milionech korun, kteří nemají přístup k investičním projektům. Přišlo nám zajímavé jim něco nabídnout,“ řekl deníku E15 spolumajitel Padoku Vítězslav Kus.

OBRAZEM: Tak se vyrábí nová Tatra Präsident, auto do extrémního terénu a počasí
Barča. Jak se vyráběla mladoboleslavská legenda pohledem Viléma Heckela

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!