Klokánkům hrozí exekuce, dluží na pojistném 22 milionů | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Klokánkům hrozí exekuce, dluží na pojistném 22 milionů

Klokánkům hrozí exekuce, dluží na pojistném 22 milionů
Marie Vodičková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí
• 
ZDROJ: Martin Pinkas/Euro

ČTK

Fondu ohrožených dětí (FOD), který provozuje síť zařízení pro děti v akutní tísni, dluží státu na zdravotním a sociálním pojištění svých 600 zaměstnanců 22 milionů korun. Podle České televize takzvaným Klokánkům proto hrozí exekuce.

Šéfka fondu Marie Vodičková ČT řekla, že její organizace neuspěla s návrhem splátkového kalendáře, podle kterého by splácela milion korun měsíčně. Za problémem podle ní stojí i to, že stát své příspěvky na péči posílá s tříměsíčním zpožděním.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová tvrdí, že situace je výsledkem špatného hospodaření fondu. Ve 22 klokáncích nyní podle televize žije 470 dětí, žádné z nich by podle zástupců ministerstva nezůstalo v případě bankrotu fondu na ulici.

Zadlužený fond požádal o pomoc soukromé přispěvatele, každým dnem dluh narůstá o penále v tisících korun.

Cílem klokánku je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče. Pokud by byla zařízení zavřena, děti by šly do pěstounské či ústavní péče.

Peníze pomohou ústeckému Klokánku

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!