Komunisté podrží Babiše. Údajný únos jeho syna je umělá mediální kauza, řekl Filip | e15.cz

Komunisté podrží Babiše. Údajný únos jeho syna je umělá mediální kauza, řekl Filip

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

KSČM se vyslovit nedůvěru vládě nechystá. Uvedl to předseda strany Vojtěch Filip po jednání výkonného výboru. „Výkonný výbor jednomyslně schválil, abychom hlasovali proti vyslovení nedůvěry vládě a doporučil to poslancům. Údajný únos je umělá mediální kauza,“ uvedl Vojtěch Filip.

Šéf komunistů uvedl, že kauza nemá nic společeného s Čapím hnízdem ani s prací policie. Kauza vládu prý nezatěžuje, svou agendu projednává normálně. Ustavení sněmovní vyšetřovací komise Filip odmítá.

Klub KSČM bude o svém postoji hovořit ještě v pátek ráno. "Ústava říká, že poslanci nemohou přijímat příkazy. Toto je doporučení poslaneckému klubu, ale jak znám členy našeho klubu, tak doporučení budou respektovat," konstatoval Filip. Sám bude v souladu s doporučením výboru hlasovat, dodal.

Většina debaty na výkonném výboru podle Filipa prokázala, že členové KSČM nevěří "umělé mediální kauze" kolem Babišova syna. Pouze dva ze 16 příspěvků se týkaly tohoto případu, ostatní představitelé komunistů se zajímali o to, jak vláda v čele s ANO plní dohodu o toleranci podepsanou s KSČM.

Za novou informaci označil Filip pouze to, že Babišův syn je podle dnešního premiérova vyjádření přes deset let švýcarským občanem. "Takže spekulace o tom, že někam syna uklízel, jsou zcela nepodložené, dokonce bych řekl, že je to totální lež," uvedl Filip.

Mimořádnou schůzi, na které chtějí vyslovit vládě nedůvěru, vyvolali v reakci na zjištění ohledně Babišova syna a jeho údajného únosu na Krym poslanci opozice. Shromáždili 92 podpisů, k odvolání vlády je třeba nejméně 101 hlasů. Vedení vládních sociálních demokratů se k formulování postoje k hlasování sejde ve středu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery