„Maršmeloun“ v Praze 1 koupil český investor | E15.cz

„Maršmeloun“ v Praze 1 koupil český investor

Daniel Novák

Skupina italských podnikatelů po téměř dvaceti letech definitivně opustila developerský projekt poblíž Anežského kláštera v centru metropole. Nový český majitel původní stavební záměr změní, nezůstane ani kontroverzní růžová fasáda.

Plány na stavbu nového bytového domu v ulici U Milosrdných v historickém centru Prahy koupila od italských majitelů česká developerská skupina V Invest. Projekt, kterému se kvůli barvě fasády na původních vizualizacích přezdívalo „maršmeloun“, napadaly v povolovacím řízení různá sdružení. Nový majitel proto podle informací webu E15 Premium zamýšlenou stavbu výrazně změní.

V Invest plánuje kvůli nové podobě domu oslovit významné architekty. V poradní komisi k projektu mají být kromě projektantů též památkáři. V rámci mantinelů platného územního rozhodnutí hodlá nový vlastník změnit též vnitřní dispozice plánovaného domu. V případě fasády je již nyní jisté, že nebude růžová, jak původně zamýšleli Italové. Právě barva domu budila velké vášně. Nové vizualizace V Invest představí přibližně v červenci.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15Staňte se jeho předplatitelem
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte roční printové předplatné magazínů E15 Premium (6 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!