„Maršmeloun“ v Praze 1 koupil český investor | e15.cz
Štítek Premium

„Maršmeloun“ v Praze 1 koupil český investor

Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupina italských podnikatelů po téměř dvaceti letech definitivně opustila developerský projekt poblíž Anežského kláštera v centru metropole. Nový český majitel původní stavební záměr změní, nezůstane ani kontroverzní růžová fasáda.

Plány na stavbu nového bytového domu v ulici U Milosrdných v historickém centru Prahy koupila od italských majitelů česká developerská skupina V Invest. Projekt, kterému se kvůli barvě fasády na původních vizualizacích přezdívalo „maršmeloun“, napadaly v povolovacím řízení různá sdružení. Nový majitel proto podle informací webu E15 Premium zamýšlenou stavbu výrazně změní.

V Invest plánuje kvůli nové podobě domu oslovit významné architekty. V poradní komisi k projektu mají být kromě projektantů též památkáři. V rámci mantinelů platného územního rozhodnutí hodlá nový vlastník změnit též vnitřní dispozice plánovaného domu. V případě fasády je již nyní jisté, že nebude růžová, jak původně zamýšleli Italové. Právě barva domu budila velké vášně. Nové vizualizace V Invest představí přibližně v červenci.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery