Matěj Stropnický: Pražská koalice stejně nefunguje, klidně ať skončí | E15.cz

Matěj Stropnický: Pražská koalice stejně nefunguje, klidně ať skončí

Jan Vávra

Pražští zastupitelé ANO jednají o vypovězení koaliční smlouvy s ČSSD a Trojkoalicí. Té vytýkají nejen problémy s Libeňským mostem, ale také to, že nemohla být projednána témata týkající se například školství, konkrétně zvýšení učitelských platů. V případě, že by se ANO rozhodlo koaliční smlouvu vypovědět, stranám by začalo běžet 30denní smírčí řízení. Zastupitel Matěj Stropnický (Zelení/Trojkoalice) dodává, že koalice na pražské radnici přestala fungovat už dávno.

Jak vnímáte slova předsedy zastupitelského klubu ANO Michala Haška, podle kterého jste spolu s Janem Čižinským (KDU-ČSL) zablokováním jednání zastupitelstva o demolici Libeňského mostu porušili koaliční smlouvu? ANO nyní zvažuje její vypovězení.

Koalice stejně nefunguje už dávno, za mě tedy ať klidně skončí. Posunutím zařazení bodu Libeňského mostu jsme chtěli dát prostor veřejnosti k účasti na rozpravě. Jednání pánů Petra Dolínka (ČSSD) a Michala Haška v souvislosti s Libeňským mostem ve skutečnosti ukazuje, že jsou to oni, kdo porušuje koaliční smlouvu.

Třetí most nám dá čas na věcnou diskuzi o tom Libeňském, říká šéf IPR Boháč

Co vás tedy coby koaličního zastupitele čeká v nejbližších dnech, budete se s nimi snažit najít společnou řeč a vztahy zlepšit?

Čekají nás plánovaná zasedání a jednání. Pokud jde o zlepšení fungování koalice, sám jsem se o to snažil svoláním rady. Mělo se diskutovat o závěrech odborné analýzy Kloknerova ústavu ČVUT ke stavu Libeňského mostu, jenže místo debaty si primátorka Adriana Krnáčová (ANO) celou dobu něco psala na mobilu.

Z toho, co popisujete, předpokládám možnosti zlepšení fungování koalice nevěříte.

Jsem otevřený jednání, nicméně mám už nějaké zkušenosti. Vždyť jsem byl už první rok odvolán z funkce náměstka. Navíc upřímně řečeno, za dobu fungování koalice, jsem se do pánů Michala Haška (ANO) a Petra Dolínka (ČSSD) úplně nezamiloval...

Stropnický: Starosta Žďárský mě fyzicky napadl. Zastupitelé nakonec debatu o Libeňském mostu odložili
Místo 22 stavebních úřadů by v Praze mohl být jeden, říká ministryně pro místní rozvoj Dostálová
Po demolici Libeňského mostu budeme aspoň dva roky bez náhradního spojení, říká starosta Prahy 7 Čižinský
Libeňský most pražští plánovači bourat nedoporučují, přesto chtějí postavit nový

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!