Polák, který v letadle hrozil bombou, prý naslouchal Bohu | E15.cz

Polák, který v letadle hrozil bombou, prý naslouchal Bohu

ČTK

Osmašedesátiletého polského občana, který v letadle z Kanárských ostrovů do Varšavy vyhrožoval bombou, podzírá česká policie z šíření poplašné zprávy a ohrožení vzdušného dopravního prostředku. Své jednání obhajoval Polák nasloucháním Bohu. Teroristický motiv policie vyloučila. Kvůli výhrůžce musel boeing polských aerolinií v pátek večer nouzově přistát v Praze. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, nevznikly ani žádné škody na majetku ani nebyl ohrožen provoz na letišti Václava Havla.

Muž je nyní umístěn v policejní cele, zatím nebyl obviněn. Policie předala kvalifikaci činu i návrh na potrestání státnímu zástupci, který rozhodne o dalším postupu.

Všech zbývajících 159 cestujících, kteří museli nedobrovolně přenocovat v Praze, dnes ráno opustilo Česko náhradním letalem, které na Ruzyň vyslala společnost Enter Air.

V pátek večer pilot polského letadla oznámil, že na palubě se nachází muž tvrdící, že v letadle je bomba, která vybuchne, pokud stroj přistane ve Varšavě. Cizinecká policie podle Rendlové ihned zahájila opatření odpovídající situaci "bomba na palubě letadla spolu s únosem", neboť pachatel se nacházel rovněž na palubě.

Merkelová: Pro Německo představuje nejtěžší zkoušku islamistický terorismus

Po přistání vstoupila na palubu zásahová jednotka cizinecké policie, která vyzvala podezřelého muže, aby opustil letadlo a následoval policisty.

"Ten jejich výzev neuposlechl, a proto byly použity donucovací prostředky, s jejichž pomocí byl podezřelý muž z letadla vyveden. Jeho chování nebylo agresivní ani jinak problematické, nicméně v danou chvíli s policisty nespolupracoval," popsala zásah na palubě mluvčí.

Většina pasažérů byli občané Evropské unie, převážně Polska. Žádný Čech mezi cestujícími nebyl.

Brzy začne další ročník dakarské rallye. Její zakladatel pro závody žil i zemřel
OBRAZEM: Kde slaví Silvestra smetánka? Jeden z nejvyhlášenějších podniků Londýna vlastní Rus

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!