Policie stíhá v kauze jízdenek pro dopravní podnik jeho bývalého poradce | E15.cz

Policie stíhá v kauze jízdenek pro dopravní podnik jeho bývalého poradce

Jízdenky do MHD Praha
Jízdenky do MHD Praha
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V kauze jízdenek pro dopravní podnik policie od konce října stíhá dalšího obviněného, a to Jana Valtra. Jde o někdejšího poradce dopravního podniku. Údajně dohlížel na vyvádění peněz z dopravního podniku přes plnění za služby tiskárny Neograph.

Podle serveru lidovky.cz se kriminalisté nově zaměřují na Jana Valtra, kterého považují za pravou ruku podnikatele Iva Rittiga.

Kontrakt dopravního podniku na výrobu jízdenek s firmou Neograph zkoumá justice už dlouho. Zprostředkovala jej společnost Cokeville Assets z Panenských ostrovů, kterou zastupoval obchodní partner podnikatele Iva Rittiga Petr Kmeť.

Tiskárna Neograph, kterou podle kriminalistů prostřednictvím někdejšího jednatele Neographu Jana Janků fakticky řídili Rittig, jeho právník David Michal a advokát Marek Stubley, údajně Kmeťově firmě odváděla 17 haléřů z každé jízdenky.

Podle Nadačního fondu proti korupci končily tyto peníze pravděpodobně u Rittiga. Dopravní podnik ukončil smlouvu s firmou Neograph v roce 2011. Od roku 2012 dodává jízdenky Státní tiskárna cenin.

Obvinění se týká dalších 11 lidí
Ke dnešnímu dni je v kauze obviněno 11 lidí, všichni jsou stíháni na svobodě, řekl státní zástupce Borgula s tím, že nového obviněného tento počet nezahrnuje. Původně bylo obviněno 12 lidí, jeden z nich ale zemřel

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video