Schwarzenberg už nebude kandidovat do Poslanecké sněmovny | E15.cz

Schwarzenberg následuje Kalouska. V politice skončím, jsem už prastarý, prohlásil

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bývalý ministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg chystá kone cpolitické kariéry. Nechce znovu kandidovat do Poslanecké sněmovny a říká, že v politice už budoucnost nemá. V neděli oznámil odchod z aktivní politiky i další bývalý předseda TOP 09 a nynější předseda jejího poslaneckého klubu Miroslav Kalousek. Podívejte se na videorozhovor s Karlem Schwarzenbergem.

„Já už v příštích volbách nenastoupím, dneska už jsem nejstarší poslanec a opravdu prastarý dědek,“ řekl Schwarzenberg v rozhovoru pro Prostor X.

Karel Schwarzenberg říká, že ho práce ve sněmovně pořád baví, i když je to už tragikomedie. Přiznává, že na posledních mimořádných zasedáních o rozpočtu nebo koronaviru nebyl přítomen, protože to pro něj nemělo smysl. Premiér Babiš si totiž podle něj s komunisty a dalšími partnery prohlasoval, co chtěl. „Budu to jenom pozorovat a komentovat, ale už nebudu kandidovat,“ uvedl Schwarzenberg.

TOP 09 pod vedením Markéty Pekarové Adamové posiluje a jde správným směrem, míní Schwarzenberg. Je v lepší kondici než za minulého vedení. Miroslav Kalousek si podle Schwarzenberga škodil zčásti sám.

Kalousek v České televizi v neděli řekl, že v příštích volbách do Poslanecké sněmovny nemá žádné ambice. Chce jednat o vytvoření předvolebního bloku stran, který by ve volbách příští rok uspěl. Dosavadní snahy nepřinesly výsledky podle něho i kvůli osobním ambicím stranických přestavitelů. 

Videorozhovor vyšel na Reflex.cz>>>

Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video