Šéf ČSOB Pojišťovny opustí svou funkci koncem měsíce | E15.cz

Šéf ČSOB Pojišťovny opustí svou funkci koncem měsíce

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Vladimír Bezděk rezignoval na svou pozici. Po dohodě s vedením skupiny ČSOB se přeruší vzájemná spolupráce k 31. říjnu 2018, upřesnil včerejší informaci E15 mluvčí pojišťovny Petr Milata. V příštích dnech se podle něj předají zodpovědností a agendy v rámci nynějšího týmu vedení ČSOB Pojišťovny. Výběr nového generálního ředitele bude zahájen v následujících dnech.

„V ČSOB Pojišťovně a potažmo ve finanční skupině ČSOB jsem strávil více než tři roky a bylo to bezesporu nejzajímavější a nejšťastnější období mé dosavadní profesní kariéry. Nicméně jsem se rozhodl tuto spolupráci ke konci tohoto měsíce ukončit. S vedením skupiny ČSOB se rozcházíme gentlemansky a v dobrém,“ uvedl Bezděk.

Bezděk zahájil profesní dráhu v roce 1997 v České národní bance. V období 2004 až 2005 a rovněž v roce 2010 současně vedl expertní skupiny vlády ČR zabývající se přípravou penzijní reformy. V letech 2007 až 2010 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Aegon ČR. V září 2010 se stal šéfem Generali na Slovensku. Od srpna 2013 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. Poté působil jako prezident Asociace penzijních fondů.

Na konci června pojišťovna podle dat České asociace pojišťoven vybrala na pojistném pět miliard korun, což s podílem na trhu 7,6 procenta znamenalo čtvrté místo. ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která má přes milion klientů. Její akcie vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen z nadnárodní skupiny KBC.

Autor: ČTK, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video