Šéfka Soudcovské unie Zemanová odešla z Nejvyššího správního soudu | E15.cz

Šéfka Soudcovské unie Zemanová odešla z Nejvyššího správního soudu

Daniela Zemanová
Daniela Zemanová
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Jan Januš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Daniela Zemanová, prezidentka Soudcovské unie České republiky, opustila post předsedkyně jednoho ze senátů Nejvyššího správního soudu. Potvrdila to webu INFO.cz. Od začátku října působí u Městského soudu v Praze, a to v civilním odvolacím senátu. „V mém rozhodnutí není nic záludného, jednalo se – jako obvykle v životě – o kombinaci mnoha důvodů, které se v určité chvíli spojily a vyžádaly si řešení,” popsala prezidentka Soudcovské unie v rozhovoru pro INFO.CZ.

O záměru Daniely Zemanové opustit Nejvyšší správní soud (NSS), psalo INFO.CZ jako první již v březnu letošního roku. Její přesun na největší český soud proběhl později, než se původně předpokládalo.

A jak popsala přímo Zemanová, souvisí s pracovním vytížením: „Byla jsem na Nejvyšším správním soudu 12 let a postupně se k povinnostem soudkyně, kterých je na NSS mimochodem opravdu dost, přidávaly další. Na pět let jsem byla vylosována předsedkyní kárného senátu, brzy potom jsem se stala viceprezidentkou a za tři roky prezidentkou Soudcovské unie.

To se sešlo se zvyšováním pracovního zatížení všech soudců ve správním soudnictví v poslední době a s rozšiřováním aktivit Soudcovské unie v Praze.  Do určité míry lze zvyšovat intenzitu a pracovat více, ale pak přijde hranice, za kterou už nedokážete přidat,” říká.

Potvrzuje tak dřívější spekulaci, že pro toto rozhodnutí bylo důležité i to, že jsou její aktivity prezidentky Soudcovské unie nutně spojeny především s Prahou.

„Samozřejmě, přesně tak to je. Brno je město nejvyšších soudních institucí, ale většina jednání týkajících se činnosti Soudcovské unie se odehrává v Praze. Je obrovský rozdíl, jestli jedete na půlhodinové jednání v Praze z Brna nebo ze Spálené ulice. To ale neznamená, že prezident Soudcovské unie musí být pouze z Prahy. U mě situaci komplikovalo to, že bydlím v Jablonci nad Nisou, což vytvářelo na dojíždění a logistiku náročný trojúhelník.”


Celý článek najdete na webu INFO.cz >>>


Autor: Jan Januš

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video