Sobotka: Jsme poslední překážkou, která drží Babiše od absolutní moci. Porazit ho ale můžeme | E15.cz

Sobotka: Jsme poslední překážkou, která drží Babiše od absolutní moci. Porazit ho ale můžeme

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Předseda sociální demokracie a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes na konferenci krajské ČSSD v Královéhradeckém kraji označil Andreje Babiše (ANO) a jeho hnutí ANO za hlavního soupeře ČSSD v celostátních volbách. Uvedl, že předseda ANO není superman, dá se porazit a sociální demokraté se ho nesmějí bát.

"Využívá své peníze, Agrofert, noviny, média, aby získal absolutní moc v České republice," řekl Sobotka na adresu Babiše, jehož hnutí ANO momentálně podle většiny volebních průzkumů před ČSSD výrazně vede.

Sociální demokraté o víkendu zahajují sérii nominačních krajských konferencí, které před březnovým sjezdem ukážou, jakou podporu má Sobotka ve straně. Po neúspěchu v říjnových krajských a senátních volbách Sobotka čelil kritice, žádný vyzyvatel se ale do volby nového předsedy zatím nepřihlásil.

Dnes se koná krajská konference ČSSD nejen v hradeckém, ale i v Pardubickém kraji. Předsedu ANO a ministra financí Babiše kritizoval Sobotka tento týden i kvůli možným změnám v elektronické evidenci tržeb, s nimiž Babiš přišel na středeční koaliční radě, Babiš kritiku odmítá.

V Hradci Králové na zasedání krajské ČSSD dnes Sobotka zhodnotil výsledky krajských voleb a apeloval na to, aby kraje vytvořily kvalitní kandidátky pro celostátní volby v příštím roce, aby se zastavil odliv levicových voličů k hnutí ANO. "My jsme poslední překážka, aby Andrej Babiš získal absolutní moc," řekl Sobotka.

Dodal, že hradecké sociální demokraty přijel požádat o podporu. Podle něj již tradiční nástroje volebních kampaní nefungují a sociální demokracie musí změnit strategii a také se sjednotit.

"Klíčová témata do voleb jsou pro nás podpora rodin s dětmi, dostupné kvalitní zdravotnictví, také otázka podpory seniorů. A skutečně velmi dobré sociální politiky, která bude myslet na lidi, zejména na pracující a zaměstnance," řekl ČTK Sobotka.

Královéhradecká ČSSD volí krajské vedení, očekává se nominace poslance a starosty Náchoda Jana Birkeho na místopředsedu strany. "Jan Birke je úspěšný komunální politik. Myslím si, že bychom ho ve vedení sociální demokracii potřebovali," řekl Sobotka.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video