Jak zabydlet Mars? Podívejte se na projekty, které uspěly v soutěži NASA | E15.cz

Jak zabydlet Mars? Podívejte se na projekty, které uspěly v soutěži NASA

pej

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jak by mohla vypadat kolonizace Marsu v praxi? Zodpovědět tuto otázku se snaží mimo jiné i NASA, která v roce 2015 vyhlásila soutěž o nejlepší návrh obydlí pro život na Rudé planetě. Ta nyní skončila. Soutěž vyhrála newyorská společnost AI SpaceFactory. Prohlédněte si jak, si představuje ideální bydlení na Marsu.

Americká vesmírná agentura NASA před třemi lety vyhlásila soutěž, ve které soutěžily projektové týmy o to, který z nich vytvoří pomocí technologie 3D tisku nejlepší obydlí pro kolonizátory Marsu.

Cílem soutěže je ale kromě návrhu nejlepšího přístřešku pro život na jiné planetě i zdokolonalování technologií a postupů, jež by šlo využít i pro udržitelné bydlení na Zemi. 

Do finále se kromě newyorské společnosti AI SpaceFactory probojoval i tým Pennsylvánské státní univerzity, který navrhl objekt s kruhovým půdorysem z cementu vyrobeného z říčního písku podobného tomu, který se nachází na Marsu.

Prohlédněte si fotogalerii:

Více se o tom, jak technologie proměňují lidský život i byznys, dočtete v novém magazínu E15 Premium. Objednávejte zde >>> 
Jak uspět v digitální době? Nový magazín E15

 

Autor: pej

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video