Jak zabydlet Mars? Podívejte se na projekty, které uspěly v soutěži NASA | E15.cz

Jak zabydlet Mars? Podívejte se na projekty, které uspěly v soutěži NASA

pej

Jak by mohla vypadat kolonizace Marsu v praxi? Zodpovědět tuto otázku se snaží mimo jiné i NASA, která v roce 2015 vyhlásila soutěž o nejlepší návrh obydlí pro život na Rudé planetě. Ta nyní skončila. Soutěž vyhrála newyorská společnost AI SpaceFactory. Prohlédněte si jak, si představuje ideální bydlení na Marsu.

Americká vesmírná agentura NASA před třemi lety vyhlásila soutěž, ve které soutěžily projektové týmy o to, který z nich vytvoří pomocí technologie 3D tisku nejlepší obydlí pro kolonizátory Marsu.

Cílem soutěže je ale kromě návrhu nejlepšího přístřešku pro život na jiné planetě i zdokolonalování technologií a postupů, jež by šlo využít i pro udržitelné bydlení na Zemi. 

Do finále se kromě newyorské společnosti AI SpaceFactory probojoval i tým Pennsylvánské státní univerzity, který navrhl objekt s kruhovým půdorysem z cementu vyrobeného z říčního písku podobného tomu, který se nachází na Marsu.

Prohlédněte si fotogalerii:

Více se o tom, jak technologie proměňují lidský život i byznys, dočtete v novém magazínu E15 Premium. Objednávejte zde >>> 
Jak uspět v digitální době? Nový magazín E15

 

Helikoptéra určená pro použití na Marsu má za sebou první testovací let
Vědci vytvořili nový typ senzoru, který nepotřebuje externí napájení a odolá i vysoké teplotě
NASA už vybrala místo, kde její vozítko začne pátrat po mimozemském životě. Podívejte se

Autor: pej
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!