Slevomat mění strategii. Dává slevám sbohem | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Slevomat mění strategii. Dává slevám sbohem

Daniel Novák

Daniel Novák

Lídr skomírajícího trhu slevových serverů Slevomat.cz mění devět let po vzniku trhu hromadného nakupování obchodní strategii. Prodej slevových kupónů se dostává do pozadí, prim nyní hrají pobyty a zážitky.

„Jen samotná sleva jako fungující byznys model nestačí. Z firmy se v průběhu let stal inspirační a zážitkový portál,“ uvedla ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Změnu orientace připravoval Slevomat několik let. Ve hře bylo dokonce přejmenování. Stávající značku ale nakonec vyhodnotil jako natolik zavedenou, že by změna znamenala riziko.  

Americký gigant TPG koupil české sklady. Další miliardové investice v Česku chystá

Slevomat založili v roce 2010 podnikatel Tomáš Čupr a investiční skupiny Miton a Enern. Předloni firmu koupila britská společnost Secret Escapes. Ta se specializuje na cestování.

„Naplno spolupracujeme v rámci skupiny Secret Escapes a zveřejňujeme pobytové balíčky v rámci Polska, Maďarska, Chorvatska. O Polsko je mezi zákazníky obrovský zájem a od začátku roku jen prodeje polských hotelů rostou meziměsíčně o padesát procent,“ dodala šéfka Slevomatu Havlíčková.  

Místo slev vidí společnost větší potenciál rovněž ve službách. Slevomat představil plán na vytvoření největší společné platformy pro drobné živnostníky. Spojí je jednotným rezervačním systémem.

Můj koncept? Omáčková kuchyně, říká o své nové restauraci kuchař Jan Punčochář

Trh hromadného nakupování zažil vrchol v roce 2011, tedy rok po svém vzniku. Tehdy bylo v Česku podle vyhledávače slev Skrz.cz 222 slevových portálů. Nyní jich je sotva desetina.

„Dnes už bych skoro nemluvil ani o slevovém trhu. Naprostá většina původních portálů na slevovém trhu zanikla. Stejně skončil také zájem o dříve populární nabídky jako tataráky a žebírka ve slevě,“ komentoval stav trhu Michal Hardyn, ředitel cashbackového portálu Tipli.cz.

Slevový trh nepřežil desetiletí

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!