Ford: Ruský automobilový trh čekají dva hubené roky | E15.cz

Ford: Ruský automobilový trh čekají dva hubené roky

Ford: Ruský automobilový trh čekají dva hubené roky
Ford Ranger
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Ruský automobilový trh v příštích dvou letech pravděpodobně nečeká žádné výrazné oživení ze současného útlumu. Agentuře Reuters to řekl generální ředitel ruského společného podniku americké automobilky Ford Motor Ted Cannis.

Poptávku po autech v Rusku tlačí dolů zpomalení hospodářského růstu, za kterým stojí především negativní dopady ukrajinské krize. „Neexistují žádné známky toho, že se situace v příštích dvou letech rychle zlepší,“ uvedl Cannis.

V srpnu tempo meziročního poklesu prodeje nových osobních a lehkých užitkových aut na ruském trhu podle podnikatelské asociace AEB zrychlilo na téměř 26 procent z červencových 23 procent.

Ruská vláda koncem srpna oznámila, že do konce roku vynaloží deset miliard rublů (zhruba 5,5 miliardy korun) na podporu prodeje nových automobilů. Toto opatření však podle Cannise pomůže trhu pouze dočasně.

„Pokud nebudou po roce 2014 učiněny další kroky, nastane v prvních šesti měsících příštího roku náhlý a velmi výrazný útlum (poptávky),“ uvedl Cannis.

Řada automobilek nyní v Rusku kvůli slabé poptávce omezuje výrobu. Mladoboleslavská Škoda Auto přikročila ve svých ruských továrnách k dvoutýdenní odstávce.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!