Miliardář Vítek prodal obchody řetězců Albert a OBI | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Miliardář Vítek prodal obchody řetězců Albert a OBI

Daniel Novák

Daniel Novák

Investor David Rusňák rozšířil na sklonku loňského roku hodnotu realitního portfolia na více než šest miliard korun. Vydělal na tom jeden z nejbohatších Čechů Radovan Vítek, který se zbavuje přebytečných nemovitostí.

Skupina DRFG investora Davida Rusňáka stihla v závěru minulého roku ještě více posílit pozici v retailu. Od skupiny CPI miliardáře Radovana Vítka koupila tři obchodní objekty v severních Čechách. Konkrétně hypermarket Albert, hobbymarket OBI v Litoměřicích a prodejnu s oblečením KiK v Chrastavě.

„Prodej tří menších retailových nemovitostí na severu Čech je v souladu s naší dlouhodobou strategií soustředit se primárně na větší obchodní centra v České republice a dalších zemích střední Evropy,“ řekl mluvčí CPI Jakub Velen.

Kauza Oleo Chemical může dospět až k žalobě na Česko, říká spolumajitel Ravaku Jiří Kreysa

Akvizice DRFG navazuje na transakci ze začátku prosince. Tehdy Rusňák za jeden a čtvrt miliardy korun koupil dvanáct nákupních parků v čele s řetězci Albert, Billa a Penny.

„Závěr roku byl hektický. Po nabytí portfolia dvanácti nemovitostí z 6. prosince jsme ještě zmobilizovali síly a na Silvestra dokončili tuto transakci,“ uvedl Josef Musil, obchodní ředitel DRFG Real Estate.

Komentář Ondřeje Féra: Zetor a lekce marketingu

Cenu aktuální transakce žádná ze stran nekomentovala. Podle informací deníku E15 byla zhruba půl miliardy korun. Na financování se podílela Komerční banka. Plocha nově pořízených nemovitostí přesahuje 16 tisíc metrů čtverečních.

Rusňákova a Vítkova skupina se již při jedné velké transakci potkala v polovině loňského roku. Tehdy DRFG koupila nákupní parky v Trutnově a Českém Těšíně za jednu miliardu korun.

Pražskou centrálu KPMG koupili Korejci

Celkem má Rusňák aktuálně v realitním portfoliu 165 tisíc čtverečních metrů určených k pronájmu. Hodnota těchto nemovitostí je po poslední akvizici 6,3 miliardy korun.

Tuzemský kapitál je při realitních akvizicích čím dál odvážnější. „České fondy zaznamenávají neustálý příliv prostředků a logicky tedy musí soustavně hledat vhodné nemovitosti na nákup. Proto vidíme, že poptávka ze strany lokálního kapitálu roste, stejně tak jako i cílová hodnota investice,“ sdělil Michal Soták, vedoucí investičního týmu v poradenské společnosti Cushman & Wakefield. Právě domácí investoři ovládli loňský trh komerčních nemovitostí.

Developeři: Podíl bytů na investici roste, dosahuje až 40 procent

Rozdíl mezi vojákem a civilistou se stírá, doplácejí na to humanitární pracovníci, říká Šimon Pánek
Číšník si u mě vydělá 50 tisíc čistého. Bez praxe restauraci ani neotvírejte, říká šéfkuchař Kalina
Newyorský luxus na prodej. Šéf T-Mobilu se chce zbavit mezonetového bytu
Sto miliardářů kontroluje majetek za 1,5 bilionu korun. Projděte si unikátní žebříček
Zemřel spoluzakladatel koupelnářské společnosti Ravak Jindřich Vařeka
Slavný most Golden Gate slaví 85 let od zahájení stavby a úřady chtějí zvýšit mýtné
Jako „odraz mrtvé kočky.“ Autor mimořádně přesné předpovědi bitcoinu věští další pád

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!