Babišovi začne s tendry radit jeden z jeho nejostřejších kritiků | E15.cz

Babišovi začne s tendry radit jeden z jeho nejostřejších kritiků

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) bude se soutěžením IT zakázek na ministerstvu financí radit Michal Bláha, který vytvořil projekty Hlídač smluv a Hlídač EET. Babiš tak do svého týmu poradců získal jednoho ze svých nejostřejších kritiků.

"Podívám se na soutěžení IT zakázek a navrhnu lepší a efektivnější způsob," popsal spolupráci Bláha. Pro Babiše bude pracovat zdarma, aby se nezpochybnial jeho nezávislost, píše server Aktuálně.cz. Ministrovi se prý nabídl sám.

"Bylo to u jedné schůzky ohledně EET, kde si pan Babiš stěžoval, že jim chybí odborníci na IT, a já se nabídl," řekl serveru Bláha. Svůj postup chce zveřejňovat na svých internetových stránkách.

Od spolupráce si Bláha podle serveru slibuje, že získá větší vhled do toho, jak stát organizuje soutěže o IT zakázky. To bylo nejčastějším terčem jeho kritiky. Počítá s tím, že práce bude nárazová, v nejbližší době by měl pomoci s výběrovým řízením na personální systém pro mzdy zaměstnanců.

Bláha kromě Hlídače smluv, který usnadňuje hledání v registru smluv a upozorňuje na chyby ve smlouvách, provozuje také server Hlídač EET. Ten slouží jako nezávislý monitoring systému. Dále Bláha provozuje několik firem, například na přípravu internetových reklamních kampaní a přednáší o IT, uvedl server.

Vše o elektronické evidenci tržeb (EET) čtěte na E15 >>>

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.