Babiš má mentalitu StB, píší Slováci | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Babišův hlavní problém je, že má mentalitu StB, píší Slováci

ČTK

Hlavním problémem českého premiéra v demisi Andreje Babiše není to, že byl agentem komunistické tajné policie StB, ale to, že má mentalitu StB, napsal slovenský list Denník N v reakci na rozhodnutí bratislavského krajského soudu. Ten v obnoveném líčení v souladu s předchozím verdiktem ústavního soudu zamítl Babišovu žalobu o neoprávněnosti jeho evidence v dokumentech StB jako agenta.

Slovenský soud tak rozhodl kvůli tomu, že žalovanou stranou neměl být Ústav paměti národa, který dokumenty po StB na Slovensku spravuje.

"Babišovým hlavním problémem není to, že byl agentem StB a že o tom lhal. Problém je, že lže ve všem a neustále, lžemi vyhrál i volby. Katastrofou pro Česko je to, že v jeho čele stojí muž s mentalitou a morálkou StB, používající metody StB, aby získal nekontrolovanou moc a oslabil demokracii," napsal deník. Přitom poznamenal, že značné části českých voličů morálka a metody StB nepřekážejí.

Podle listu po zmiňovaném rozhodnutí bratislavského soudu končí několikaletá snaha velmi nebezpečného populisty falšovat s pomocí soudů svou osobní i společnou historii.

Čtěte, co se o agentu Burešovi píše ve spisech: „Plně chápe potřebu boje proti činnosti nepřítele“
Babiš byl spolupracovníkem StB vědomě, říká slovenský badatel Sivoš

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!