Do Prahy poprvé přiletěl obří Boeing 747-8, nejdelší civilní letadlo na světě | E15.cz

Do Prahy poprvé přiletěl obří Boeing 747-8, nejdelší civilní letadlo na světě

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Ruzyni bylo rušněji než obvykle, na pražské letiště poprvé přiletěl obří Boeing 747-8 společnosti Korean Air. Letadlo schopné pojmout 368 pasažérů zvýší počet cestujících na lince mezi Prahou a Soulem. Počet pasažérů na trase do Soulu v posledních pěti letech rostl každým rokem, vloni linku v obou směrech využilo přes 180 tisíc cestujících.

Obří letadlo bude mezi Prahou a Soulem létat čtyřikrát týdně do konce září. Se svojí přepravní kapacitou je tento letoun o 26 procent větší než Boeing 777- 300 R, který korejské aerolinky pro lety do Prahy využívají po zbytek roku a který přepraví 291 cestujících.

Letoun řady 747 dopravce využíval i vloni, šlo ale o starší model 747-400 pro 333 pasažérů. Proti němu je novější letadlo nejen robustnější, ale je vybavené i výkonnějšími a zároveň úspornějšími motory, uvedl pilot letounu Slavomír Piskatý.

Boeing 747-8 je s délkou trupu přes 76 metrů nejdelším letadlem pro přepravu cestujících. Rozpětí křídel činí 68 metrů a s výškou necelých 20 metrů je vysoký zhruba jako šestipodlažní budova.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video