Mistrovství světa 2019: Fanoušci povzbuzovali české hokejisty v boji o bronz | E15.cz

Fanoušci v Praze povzbuzovali české hokejisty v boji o bronz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pražské Staroměstské náměstí marně hnalo české hokejisty v boji o bronzovou medaili na mistrovství světa v Bratislavě. Po dramatickém zápase, který v přímém přenosu sledovaly tisíce lidí na velkoplošné obrazovce o rozměrech pět krát devět metrů, se v davu radovaly jen hloučky příznivců ruského týmu. Smutní čeští fanoušci se po rozhodujících nájezdech v klidu rozešli. Čekání na medaili z hokejového mistrovství světa dál trvá, český tým ji naposledy přivezl v roce 2012. Ve večerním zápase o zlato si od 20:15 zahraje Finsko s Kanadou.

Pražské Staroměstské náměstí dnes marně hnalo české hokejisty v boji o bronzovou medaili na mistrovství světa v Bratislavě. Po dramatickém zápase, který v přímém přenosu sledovaly tisíce lidí na velkoplošné obrazovce o rozměrech pět krát devět metrů, se v davu radovaly jen hloučky příznivců ruského týmu. Smutní čeští fanoušci se po rozhodujících nájezdech v klidu rozešli. Čekání na medaili z hokejového mistrovství světa dál trvá, český tým ji naposledy přivezl v roce 2012. Ve večerním zápase o zlato si od 20:15 zahraje Finsko s Kanadou.

"Věřila jsem, že to tentokrát vyjde. Hráli jsme dobře a nájezdy nám přece vždycky šly. Jsem zklamaná," uvedla se slzami na krajíčku fanynka Jindra z Prahy.

Davy lidí dorazily sledovat přímý přenos zápasu o třetí místo na hokejovém šampionátu mezi Čechy a týmem Ruska už hodinu před jeho začátkem v 15:45. Společně se fandilo i na mnoha jiných místech v ČR. Příznivci českého týmu s vlajkami a šálami nadšeně aplaudovali zákrokům Šimona Hrubce v brance i útočným akcím národního týmu, který po první třetině odcházel do kabin s vedením 2:1. "To dáme, Češi do toho," věřili příznivci. Posmutněli však, když ruský tým dokázal vyrovnat a nakonec rozhodl v nájezdech.

Plochu před obrazovkou, která byla natočená směrem k Týnskému chrámu, lemovaly stánky s pivem, klobásami a hokejovými suvenýry.

Velkoplošnou obrazovku instalovala na Staroměstské náměstí společnost Taiko, která zvítězila v tendru vyhlášeném magistrátem. Také připravila zábavní program se soutěžemi. Akce vyjde na 1 136 000 korun bez DPH a město ji zaplatí ze svého rozpočtu. Na dodržování pořádku dohlíží desítky policistů. Po sobotním semifinále policejní mluvčí Andrea Zoulová ČTK řekla, že policisté nemuseli při akci řešit žádný závažný incident.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video