Mistrovství světa 2019: Fanoušci povzbuzovali české hokejisty v boji o bronz | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Fanoušci v Praze povzbuzovali české hokejisty v boji o bronz

ČTK

Pražské Staroměstské náměstí marně hnalo české hokejisty v boji o bronzovou medaili na mistrovství světa v Bratislavě. Po dramatickém zápase, který v přímém přenosu sledovaly tisíce lidí na velkoplošné obrazovce o rozměrech pět krát devět metrů, se v davu radovaly jen hloučky příznivců ruského týmu. Smutní čeští fanoušci se po rozhodujících nájezdech v klidu rozešli. Čekání na medaili z hokejového mistrovství světa dál trvá, český tým ji naposledy přivezl v roce 2012. Ve večerním zápase o zlato si od 20:15 zahraje Finsko s Kanadou.

Pražské Staroměstské náměstí dnes marně hnalo české hokejisty v boji o bronzovou medaili na mistrovství světa v Bratislavě. Po dramatickém zápase, který v přímém přenosu sledovaly tisíce lidí na velkoplošné obrazovce o rozměrech pět krát devět metrů, se v davu radovaly jen hloučky příznivců ruského týmu. Smutní čeští fanoušci se po rozhodujících nájezdech v klidu rozešli. Čekání na medaili z hokejového mistrovství světa dál trvá, český tým ji naposledy přivezl v roce 2012. Ve večerním zápase o zlato si od 20:15 zahraje Finsko s Kanadou.

"Věřila jsem, že to tentokrát vyjde. Hráli jsme dobře a nájezdy nám přece vždycky šly. Jsem zklamaná," uvedla se slzami na krajíčku fanynka Jindra z Prahy.

Miliardáři na ledě. Hokejového šampionátu se účastní množství výjimečně placených hráčů

Davy lidí dorazily sledovat přímý přenos zápasu o třetí místo na hokejovém šampionátu mezi Čechy a týmem Ruska už hodinu před jeho začátkem v 15:45. Společně se fandilo i na mnoha jiných místech v ČR. Příznivci českého týmu s vlajkami a šálami nadšeně aplaudovali zákrokům Šimona Hrubce v brance i útočným akcím národního týmu, který po první třetině odcházel do kabin s vedením 2:1. "To dáme, Češi do toho," věřili příznivci. Posmutněli však, když ruský tým dokázal vyrovnat a nakonec rozhodl v nájezdech.

Plochu před obrazovkou, která byla natočená směrem k Týnskému chrámu, lemovaly stánky s pivem, klobásami a hokejovými suvenýry.

Velkoplošnou obrazovku instalovala na Staroměstské náměstí společnost Taiko, která zvítězila v tendru vyhlášeném magistrátem. Také připravila zábavní program se soutěžemi. Akce vyjde na 1 136 000 korun bez DPH a město ji zaplatí ze svého rozpočtu. Na dodržování pořádku dohlíží desítky policistů. Po sobotním semifinále policejní mluvčí Andrea Zoulová ČTK řekla, že policisté nemuseli při akci řešit žádný závažný incident.

Během šampionátu jsou prodeje v oficiálních eshopech až čtyřnásobné, říká šéfka BPA Obermajerová
Jiný pohled na šampionát: dopravce GEFCO rozvezl více než 200 tisíc reklamních předmětů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!