Policie zasahuje na radnici Brno-střed, vyšetřuje politiky ODS | E15.cz

Na radnici Brno-střed opět zasahuje policie, tentokrát má jít po politicích ODS

Primátorka Markéta Vaňková
Primátorka Markéta Vaňková
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Policie zasahuje na radnici městské části Brno-střed. Informaci Hospodářských novin potvrdila mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová. Podle ní ale nelze sdělovat bližší informace. Radnice má vyvěšené upozornění, že je zavřený odbor investiční, ekonomický, bytový a správa nemovitostí. Policie zasahovala na radnici už loni v březnu kvůli možné korupci. Ve vazbě skončil mimo jiné tehdejší radní a bývalý místostarosta Jiří Švachula (dříve ANO).

Policie zasahuje na místě nyní. "Zajišťuje v rámci svého šetření podrobnosti, ale nemůžeme nyní sdělovat informace," uvedla Dobešová.

Muvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej řekl, že útvar nebude k zásahu poskytovat žádné informace. "Zajišťuje v rámci svého šetření podrobnosti, ale nemůžeme nyní sdělovat informace," uvedla Dobešová. Tajemník radnice Petr Štika pouze sdělil, že "získávání dokumentace k vyšetřování není namířeno proti úřadu městské části nebo jeho zaměstnancům."

Národní centrála proti organizovanému zločinu podle Hospodářských novin prověřuje vysoce postavené brněnské politiky ODS kvůli podezření, že kupčili s brněnským majetkem a brali milionové úplatky.

Mezi vyšetřovanými jsou mimo jiné exministr spravedlnosti za ODS Pavel Blažek, jeho tehdejší náměstek Radomír Daňhel, primátorka Brna Markéta Vaňková i její náměstek Robert Kerndl, uvedly Hospodářské noviny.

HN a Aktuálně.cz nedávno informovaly o vyšetřování politiků, které odstartovala výpověď jejich známého, bývalého starosty Rojetína Pavla Hubálka. Policisté ho stíhají a hrozí mu vězení za kupčení s městským majetkem. Hubálek uvedl, že byl součástí systému, který tvořili právě politici ODS, kteří Brno řídili před hnutím ANO.

Hubálek podle HN popsal systém asi 40 na sebe napojených firem a lidí, z velké části komunálních politiků ODS a jejich příbuzných, kteří údajně obchodovali s městským majetkem a za statisícové až milionové provize jej přidělovali a účelově privazovali.

Krajské volby 2020: Jihomoravský kraj >>>

Autor: ČTK, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video