Největší nebezpečí pro Česko? Podle Zemana nízké investice | E15.cz

Největší nebezpečí pro Česko? Podle Zemana nízké investice

Největší nebezpečí pro Česko? Podle Zemana nízké investice
Miloš Zeman po schůzce s odbory
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Nízký podíl investic ve výdajích státního rozpočtu je podle Miloše Zemana největším nebezpečím pro Českou republiku. Prezident to řekl ve Zlíně při debatě se studenty zlínské Univerzity Tomáše Bati. Ve Zlínském kraji je Zeman ode dneška do středy.

„Toto nebezpečí stále trvá, že budeme málo investovat, budeme až příliš spotřebovávat a nakonec se dostaneme do začarovaného kruhu. Že se nám rozpadnou kulturní památky, které už teď bytostně chátrají, že se nám rozpadne dopravní síť, která mnohdy připomíná tankodrom, a tak dále. Jinými slovy, že nám spadne jedna taška ze střechy, my budeme říkat, nic se neděje, a necháme to dojít tak daleko, že nám shnije krov,“ řekl Zeman.

Investice podle něj „nemají volební právo, tak na ně skoro každý politik kašle a rozdává státní dávky horem dolem včetně takové dávky, jako je státní příspěvek na bydlení, která generovala vznik ubytoven,“ řekl prezident.

Za vnější nebezpečí označil hnutí Islámský stát. „Zatím, díky bohu, nemáme stejné problémy jako Britové nebo Francouzi, řada mladých Britů, a nemusí to být nutně muslimové, si jezdí zabojovat na Střední Východ na takzvanou víkendovou bojovou turistiku. Často jsou do té míry indoktrinováni, že mohou vytvořit jakési teroristické buňky, ať už na britském, německém nebo jiném území,“ prohlásil Zeman.

Prezident se studenty diskutoval také na téma víz či rozdělení Československa. Své působení v prezidentské funkci však hodnotit nechtěl. „Pokud se chcete stát intelektuálním géniem, dělejte vše obráceně, než dělám já,“ řekl na konec debaty. Zeman dnes mluvil také se zaměstnanci zlínské krajské nemocnice, která je dlouhodobě zadlužená. Vyzdvihl tam například práci hospiců, mluvil také o systému zdravotního pojištění.

Úterní program pokračuje prohlídkou archeoskanzenu v obci Modrá na Uherskohradišťsku, společností MP Krásno a TON či setkáním s občany Valašského Meziříčí a Bystřice pod Hostýnem.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!