Rok 2014 bude rokem sázek. Vsadit si lze i na otevření Blanky | E15.cz

Rok 2014 bude rokem sázek. Vsadit si lze i na otevření Blanky

Terminál Sazky (ilustrační foto)
Terminál Sazky (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Martin Pinkas/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Olympijské hry v Soči a fotbalové mistrovství světa v Brazílii budou sázkařskými vrcholy příštího roku. Vsadit půjde i na to, zda bude otevřen tunel Blanka, či zda prezidentský kancléř Vratislav Mynář získá bezpečnostní prověrku.

Zatímco letošnímu roku z pohledu sázkových kanceláří chyběl jasný vrchol, ten příští to sázkařům bohatě vynahradí. „Příští rok bude oproti letošku z pohledu velkých akcí extrémně atraktivní hlavně v první polovině. Zimní olympiáda je pro české sázkaře z důvodu hokejového turnaje, na kterém se představí nejlepší hráči světa a na úspěch může pomýšlet i náš tým, ještě atraktivnější než ta letní,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain. „Nicméně akcí číslo jedna bude mistrovství světa ve fotbale, bez ohledu na to, že na něm nevystoupí český tým,“ dodal.

Podobně to vidí konkurenční Chance. „Zimní olympijské hry budou určitě atraktivní, ale top událostí bude bezesporu mistrovství světa ve fotbale v Brazílii,“ řekla mluvčí Chance Markéta Světlíková. Tipsport považuje olympiádu a mistrovství světa ve fotbale a hokeji za tři sportovní vrcholy roku.

Právě velké sportovní akce se výrazně podílí na objemu sázek. Jen u Fortuny sázkaři na zápasy minulého fotbalového mistrovství prosázeli zhruba 400 milionů korun. „Lze očekávat, že se tento trend projeví i letos,“ odhadl Šrain.

Roste obliba tzv. společenských sázek

Sázkové firmy se dále zaměří na společenské sázky. Jejich vzrůstající oblibu dokládá například to, že jen při volbě prezidenta letos Češi prosázeli 30 milionů korun. Dalších 13 milionů vsadili v předčasných parlamentních volbách.

„Společenské sázky budeme jistě dále vypisovat, například česká politická scéna je mezi sázkaři velmi populární. U společenských sázek reagujeme na konkrétní situace,“ řekl Hadrava z Tipsportu. Také bookmakeři Chance reagují u společenských sázek průběžně. „Už teď se můžete těšit na kurzové ocenění několika očekávaných i neočekávaných událostí pro příští rok, které připravujeme na samý závěr roku,“ uvedla Světlíková.

Fortuna už hlavní události příštího roku „ocenila“. Zájemci si mohou vsadit například na to, zda se stihne otevřít metro do Motola (kurz 1,5:1) či dokončit tunel Blanka (2:1). Bookmakeři také nedávají s kurzem 1,2:1 příliš šancí kancléři Mynářovi, že by získal bezpečnostní prověrku nutnou k výkonu své funkce. Exprezidentovi Václavu Klausovi dávají větší šanci proklouznout do Europarlamentu (3:1), než že se herec Milan Kňažko stane slovenským prezidentem (5:1).

Předmětem zájmu bookmakerů se stávají i celebrity. Ve hře je tak další potomek Karla Gotta (10:1) nebo Ivety Bartošové (3:1), sňatek Lucie Bílé (2:1), Jaromíra Jágra (5:1), Leoše Mareše (3:1) a také další tenisová svatba mezi Petrou Kvitovou a Radkem Štěpánkem (2:1).

Sázky na přestup Čecha nebo Messiho

Ze sportovního světa lze vsadit na možný přestup brankáře Petra Čecha z Chelsea (7,77:1), mnohem méně pravděpodobný přestup nejlepšího fotbalisty současnosti Lionela Messiho z Barcelony do konkurenčního Realu Madrid v kurzu 50:1. Vsadit si na vítězství českých hokejistů na olympijských hrách v Soči lze v kurzu 12:1, jen o něco horší kurz (13:1) vypsali bookmakeři Fortuny na to, že Jaromír Jágr vyhraje na olympijském turnaji kanadské bodování.

Na téma měnových intervencí České národní banky zareagovala internetová sázková společnost Unibet. Její bookmakeři kurzem 8:1 ohodnotili, že ČNB oslabí korunu až za hranici 30 korun za euro. Stejně nízká pravděpodobnost se stejným kurzem (8:1) je podle Unibetu, že budou v příštím roce předčasné parlamentní volby.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video