Bomba na VŠE: policie evakuovala hlavní budovu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

VŠE musela opět evakuovat hlavní budovu kvůli nahlášené bombě. Podá trestní oznámení

bru

Vysoká škola ekonomická musela ráno evakuovat hlavní budovu na Žižkově. Důvodem byla nahlášená bomba v areálu školy. VŠE s podobnými hlášeními potýká často, škola již oznámila, že kvůli případu podá trestní oznámení na neznámého pachatele. Tentokrát situace zasáhla i přilehlou budovu Radost, dřívější Dům odborových svazů. 

„Z důvodu nahlášené bomby je ve středu 8. ledna 2020 nařízena okamžitá evakuace areálu VŠE na Žižkově, nám. W. Churchilla. Vedení školy bude respektovat pokyny Policie ČR, avšak předpokládáme, že objekt bude znovu otevřen v 17:30,“ oznámila škola na svém webu.

Podle informací deníku E15 byla bomba nahlášena i v přilehlé budově Radost, někdejším Domě odborových svazů. V budově sídlí mimo jiné Českomoravská konfederace odborových svazů. Evakuace budovy již byla ukončena a pracovníci se vrátili do svých kanceláří, potvrdila mluvčí ČMKOS Jana Kašparová. Právní kroky proti pachateli odbory nezvažují, protože budova není v jejich majetku.

VŠE čelila podobným falešným hlášením v poslední době opakovaně. Naposledy anonym nahlásil bombu v areálu v polovině prosince, škola kvůli tomu musela zrušit den otevřených dveří. Škodu vyčíslila na 1,1 milionu korun. Také tehdy VŠE podala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Ohlášky se objevují nejčastěji v návaznosti na zkoušky v termínech, kdy se konají. Koncem roku šlo o zápočtový týden, nyní o klasické zkouškové období. 

Autor: bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!