Zeman: Babiš Pocheho nenavrhl do čela diplomacie, vládu jmenuji příští týden | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zeman: Babiš Pocheho nenavrhl do čela diplomacie, vládu jmenuji příští týden

simao - Blesk.cz

Setkání s Miroslavem Pochem, postoj k migraci, o budoucnosti kandidátky ANO na ministryni Taťáně Malé či jmenování vlády. Tyto a další témata byla k vidění v pořadu S prezidentem v Lánech, který odvysílal web blesk.cz.

Miroslava Pocheho (ČSSD) označuje za „sluníčkáře“, čilé debaty se však odehrávají i kolem nominantky ANO na post ministryně spravedlnosti Taťány Malé.

„Pan Poche má evidentně jiný postoj k migraci, než jak je obsaženo v programovém prohlášení Babišovy vlády,“ řekl Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech. Při pátečním setkání v Lánech prý Poche tento problém přiznal. „Celá Evropa teď řeší migrační krizi. Bylo by dobře, kdyby ministrem zahraničí byl člověk, který bude zastávat postoj České republiky,“ varuje prezident.

Komentář Martina Čabana: Triumf premiéra Zemana

Poche setkání se Zemanem označil za milé a sympatické. „Všechna setkání se mnou jsou pro moje partnery milá a sympatická,“ glosoval to Zeman. „Problém spočívá v tom, že nová stanoviska pana Pocheho mohou být motivována právě snahou stát se ministrem zahraničí. Právě proto nemusí být zcela věrohodná,“ upozornil Zeman.

Poche by mu nevadil jako náměstek ministra v případě, že by jej tak určil šéf ČSSD Jan Hamáček, který by mohl dočasně vést jak ministerstvo vnitra, tak i zahraničí. Jméno Miroslava Pocheho prý přitom nefigurovalo na seznamu, který Zemanovi předával Andrej Babiš. „Jako jediné tam byla prázdná kolonka ministerstva zahraničí a všechny ostatní kolonky tam byly vyplněny,“ prozradil Zeman.

Komentář Bohumila Pečinky: Sbohem? Spochem!

„Oficiální návrh vlády bude zaslán na Hrad zítra,“ reagoval pro Blesk Zprávy premiér Andrej Babiš. Pokud tedy někde prezident Zeman viděl prázdnou kolonku, šlo tedy zřejmě o pracovní verzi. „Zítra oficiálně navrhnu členy vlády. Na základě informace pana Hamáčka z jednání s panem prezidentem budu navrhovat na ministerstvo zahraničí pana Pocheho,“ dodal Babiš.

Předseda ČSSD Hamáček mezitím stihl v České televizizi říct, že pokud Babiš Pocheho do vlády nenavrhne, bude to porušení koaliční smlouvy.

Prezident Miloš Zeman hovořil například o migrantech

S prezidentem v Lánech

...či Miroslavu Pochem

S prezidentem v Lánech - Miroslav Poche


Celý článek a všechna videa s tématy rozhovoru najdete na webu blesk.cz >>>


VE ZKRATCE: Situace kolem Pocheho může snadno přerůst v ústavní spor
Štěch: ČSSD už by neměla dál ustupovat, došla za hranu svých možností

Autor: simao - Blesk.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!