Zeman zve Rusnoka do Lán. Ještě před ním dorazí Klasnová | E15.cz

Zeman zve Rusnoka do Lán. Ještě před ním dorazí Klasnová

Zeman zve Rusnoka do Lán. Ještě před ním dorazí Klasnová
Prezident Miloš Zeman (vlevo) jmenoval Jiřího Rusnoka premiérem 25. června
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Premiér Jiří Rusnok zamíří v neděli na zámek v Lánech, kde bude jednat s prezidentem Milošem Zemanem o průběhu jednání o podpoře nové vlády. Rusnok prezidenta navštíví poté, co hlava státu přijme předsedkyni poslaneckého klubu Věcí veřejných Kateřinu Klasnovou, uvedla prezidentova mluvčí Hana Burianová.

V pondělí a v úterý se v Lánech vystřídají i další lídři poslaneckých klubů sněmovních stran. Zeman se tak zapojuje do snahy „svého“ premiéra Rusnoka získat v Poslanecké sněmovně podporu pro projekt úřednické vlády.

Ekonoma Rusnoka prezident vybral do čela kabinetu, který zemi spravuje po pádu koaliční vlády premiéra Petra Nečase (ODS). Ta musela odejít v důsledku skandálu spojeného s Nečasovou spolupracovnicí a přítelkyní Janou Nagyovou.

Opozice naléhala na rozpuštění Sněmovny a předčasné volby. Strany bývalé vládní koalice žádaly, aby mohly opět sestavit vládu s odůvodněním, že stále disponují potřebnou parlamentní většinou. O podpoře kabinetu, sestaveného zcela bez porady s parlamentními stranami, nejsou zatím přesvědčeny ani dosavadní opoziční strany. Zatím tak není vůbec jisté, zda Rusnokův kabinet, který nyní připravuje své programové prohlášení, k vládnutí potřebnou důvěru ve Sněmovně získá.

David Klimeš: Hvězdná hodina komunistů přichází

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!