Pohonné hmoty nadále zlevňují, průměr u nafty se blíží k 27,50 koruny za litr | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Pohonné hmoty nadále zlevňují, průměr u nafty se blíží k 27,50 koruny za litr

Pohonné hmoty nadále zlevňují, průměr u nafty se blíží k 27,50 koruny za litr
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Průměrná cena benzinu v Česku klesla za poslední týden o 55 haléřů na 27,35 koruny za litr, a je tak nejnižší od konce března 2016. Nafta zlevnila od minulé středy v průměru o 43 haléřů na 27,53 koruny za litr. Levnější byl diesel naposledy v srpnu 2016. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje. Průměrné ceny pohonných hmot v Česku klesají od poloviny ledna.

Nejdražší pohonné hmoty jsou v Praze. Benzin stojí v hlavním městě v průměru 28,57 koruny, nafta vyjde v metropoli o dva haléře dráž.

Druhým nejdražším regionem jsou střední Čechy. Za litr nejrozšířenějšího Naturalu 95 tam motoristé platí v průměru 28 korun, za stejné množství nafty 28,13 koruny. Ve všech ostatních krajích je průměrná cena benzinu pod 28 korunami.

Nejlevněji vycházejí pohonné hmoty v Plzeňském kraji. Průměrná cena benzinu tam je 26,40 koruny a nafty 26,81 koruny za litr.

Jak ušetřit na pohonných hmotách? Jejich spotřebu lze ovlivnit, čtěte tipy na ekonomickou jízdu

Na méně než 27 korun vychází průměr u naturalu ještě v krajích Ústeckém, Jihočeském, Karlovarském a Královéhradeckém. Průměrná cena nafty je pod 27 korunami kromě Plzeňského kraje také v Jihočeském a Ústeckém kraji.

Autor: ČTK
 

Mzdová kalkulačka