Úroky u spotřebitelských půjček padají pod 5 %

Zdroj: dotFOX s.r.o.

Potřebujete peníze na financování svých potřeb? Tak možná právě nyní je ta ideální době, sáhnout po spotřebitelské půjčce. Úrokové sazby se totiž nachází pod hranicí pěti procent.

Každý z nás potřebuje čas od času peníze na neočekávané výdaje, splnění svých snů, nové vybavení domácnosti, opravu automobilu a podobně. Pakliže vám osobní úspory nestačí, nabízí se bankovní půjčky. Ty se v poslední době se svými úroky dostaly pod 5 %, což je s přihlédnutím k jejich historickému vývoji impuls k výběru některé z nich.

Podle čeho vybrat bankovní půjčku?

Pokud se vaším cílem stanou bankovní půjčky, neskočte hned po první nabídce, která vám přijde pod ruku. Na trhu je přece spousta bank, čímž vzniká poměrně pestré konkurenční prostředí. Na počátku všeho si ujasněte, jak vysokou finanční sumu potřebujete. Poté se zaměřte na ostatní parametry bankovní půjčky.

• Celková doba splatnosti

• Úroková sazba

• Hodnota RPSN

Nepodceňujte ani poplatky spojené se zřízením a vedením úvěrového účtu. Vhod vám určitě přijde předčasné splacení nebo mimořádné splátky. Jestliže ani za tyto služby nebudete platit, pouze dobře. Tohle všechno a mnohé další rozhoduje o tom, zda budete s vybranou bankovní půjčkou spokojeni či nikoliv.

Zkuste porovnat půjčky na internetu

Z výše uvedených řádků vyplývá, že důkladnější srovnání bankovních půjček je bezpochyby na místě. Proč ale porovnávat jednotlivé produkty ručně, když to za vás udělá někdo jiný? Ano, vsaďte na srovnávací portály, které disponují bohatými databázemi poskytovatelů úvěrů. Bankovní půjčky potom dokážete vybrat obratem.

• Pravidelně aktualizované seznamy půjček

• Všechny podrobné informace na jednom místě

• Možnost využití online žádosti na internetu

Porovnat půjčky se zkrátka vyplatí. Díky tomuto procesu, který vám zabere jen několik málo minut můžete ve výsledku získat nižší úrokovou sazbu, lepší splátkové podmínky a ušetříte. A to je příjemný benefit.

Online půjčky jako alternativa těch bankovních

Bankovní půjčky samozřejmě nejsou tou jedinou cestou, jak se dopracovat k finančním prostředkům. Vsadit můžete také na nebankovní půjčky, jenž nabízí nebankovní poskytovatelé. Mezi oběma úvěrovými produkty jsou drobné odlišnosti. Některé z nich pro vás ovšem mohou být celkem zásadní.

• Rychlejší schválení žádosti

• Benevolentnější podmínky

• Výplata peněz různými způsoby

Jako vždy, je to něco za něco. U nebankovních půjček se možná vyhnete zbytečně složité administrativě a dokládání úvěruschopnosti, na druhou stranu počítejte mnohdy s vyššími úrokovými sazbami. Každá mince má dvě strany, a to platí také pro bankovní a nebankovní úvěry.

Ověřený srovnávač úvěrů

Ať už se vaším cílem stanou bankovní půjčky nebo online půjčky od nebankovních společností, při jejich výběru vám bude nápomocen online projekt Půjčka.co. Porovnání úvěrů různého typu na jednom místě. Vedle bankovních půjček můžete srovnat P2P půjčky, mikropůjčky, úvěr na auto a úvěr na cokoliv.

• Výhody a nevýhody půjček

• Podmínky pro získání peněz

• Přehled poplatků

Vycházejte z ucelených informací a dopracujte se k potřebné půjčce tou nejjednodušší cestou. Srovnejte si úvěry na základě vašich kritérií a zvolte bankovní či nebankovní produkt, který vám bude vyhovovat ve všech směrech. Pár minut času za tu úsporu rozhodně stojí.

Cesta k půjčkám navíc nebyla nikdy tak snadná, jako v dnešní době. Proč navštěvovat vzdálenou pobočku banky, když stačí jen vyplnit online žádost, vše potřebné doložit elektronicky a vyčkat na schválení? Ano, přesně takové jsou spotřebitelské půjčky současné doby. Proto neotálejte a využijte příležitosti získat úvěr s úrokovou sazbou pod pět procent.