Equa bank představuje nové bankovnictví pro iPhony a Androidy. Bude hezčí a přehlednější | e15.cz

Equa bank představuje nové bankovnictví pro iPhony a Androidy. Bude hezčí a přehlednější

Aleš Pospíšil

Aleš Pospíšil

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Počet zákazníků, kteří přistupují do své banky výhradně přes displej chytrého telefonu, narůstá. Aplikace jako taková tak hraje velkou roli s tím, zda jsou klienti s bankou spokojeni či nikoli. Mobilní aplikace Equa bank má z tohoto pohledu rezervy, je málo přehledná a běží pomalu. Pro obě hlavní platformy tak nejlevnější banka na českém trhu chystá už brzy kompletní redesign.  

Verze pro Android i iOS bude již brzy k dispozici v AppStore a Google Play. Než aktualizaci provedete, berte na vědomí, že před prvním použitím bude třeba mobilní bankovnictví aktivovat a nastavit si vlastní číselný kód, který nahrazuje současnou autorizační SMS. Tento kód má sloužit pro přihlašování a potvrzování plateb. Proces lze provést přímo v mobilním telefonu.

Vylepšená aplikace působí graficky mnohem modernějším dojmem, než současná verze, dále slibuje přehled plateb na jednom místě, rychlé a bezpečné přihlášení i otiskem prstu (Touch ID) a jednoduché placení na často využívané účty. Nová „appka“ nabídne i rychlou správu karet, včetně blokace při její ztrátě. Venku má být během několika dní.

Mzdová kalkulačka